Audi A5 Sportback 2.0 TFSI. Film

A5 Sportback, czyli pięciodrzwiowa wersja coupe klasy średniej od Audi. To już druga generacja tego modelu, skierowanego do osób, dla których A4 sedan jest zbyt klasyczne, ale A5 coupe za mało praktyczne. Czy testowany samochód stanowi najlepsze połączenie tych dwóch światów?

Wiele na to wskazuje - A5 Sportback ma dynamicznie poprowadzoną linię nadwozia i natychmiast daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z autem nietuzinkowym. Z drugiej jednak strony, pozostaje całkiem praktyczne. Pamiętajmy, że nawet w wersji coupe, A5 jest całkiem przestronne, a największym jego mankamentem jest utrudnione wsiadanie na tylną kanapę. Druga para drzwi rozwiązuje ten problem. Co więcej, ponieważ auto jest liftbackiem, 480-litrowy bagażnik ma wielki otwór załadunkowy.

Prezencja Audi A5 Sportback sugeruje, że mamy do czynienia z samochodem o świetnych osiągach i tak też było w przypadku testowanej wersji. Pod maską pracowała jednostka 2.0 TFSI o mocy 252 KM, współpracująca z dwusprzęgłową przekładnią S tronic, przekazującą moc na wszystkie koła. W efekcie sprint do 100 km/h trwa równe 6 s, czemu towarzyszy całkiem przyjemny dźwięk wydechu.

Niewątpliwym wyróżnikiem A5 Sportback jest jego zaawansowanie technologiczne, które widać już po zajęciu miejsca za kierownicą. Minimalistyczna deska rozdzielcza zdominowana jest przez dwa ekrany - centralnie umieszczony do obsługi multimediów oraz zastępujący analogowe wskaźniki, oferujący kilka trybów wyświetlania informacji (między innymi pełnoekranową mapę). Testowany egzemplarz wyposażono także w asystenta jazdy w korkach (auto samodzielnie utrzymuje bezpieczny odstęp od poprzedzającego auta oraz pas ruchu) oraz aktywne światła Matrix LED, potrafiące wybiórczo oświetlać drogę.

Więcej na temat testowanego Audi A5 Sportback przeczytasz tutaj: http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/testy/news-a5-sportback-niemcy-potrafia-jednak-zaprojektowac-ladny-samo,nId,2380195

CARdiology TV dla www.moto.interia.pl
Najlepsze tematy