Volkswagen passat również jako coupe i kabriolet?

Niemcy mają ambitne plany. Do 2018 roku koncern Volkswagen ma zamiar stać się niekwestionowanym liderem w produkcji aut na świecie.

By tak się stało, firma z Wolfsburga będzie musiała poszerzyć ofertę swoich modeli. Ważnymi krokami na tej trudnej drodze będą wprowadzenia na rynek pojazdów hybrydowym z systemem plug-in oraz dalsza ekspansja na rynek chiński.

Reklama

Jednym z ojców sukcesu ma być m.in. kolejna generacja passata, która pojawić ma się w 2014 roku. Chociaż oficjalne informacje o nowym modelu są mocno ograniczone, w niemieckich mediach aż huczy na jego temat. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy motoryzacyjnych kolejny passat zaskoczy klientów nowymi wersjami nadwoziowymi. Po raz pierwszy w historii auto ma być podobno oferowane w wersji coupe oraz kabriolet!

Wprawdzie doświadczenie podpowiada nam, by ostrożnie podchodzić do tych rewelacji, ale trzeba przyznać, że passat w usportowionej wersji coupe mógłby cieszyć się sporym powodzeniem wśród klientów. W tym samym czasie na rynku pojawić ma się np. nowa generacja opla calibry, z którą auto z Wolfsburga mogłoby rywalizować. Nie jesteśmy jednak do końca przekonani, czy niemiecka marka odważy się na taki krok. Oznaczałoby to bowiem stworzenie wewnątrzkoncernowej konkurencji dla cieszącego się dużym powodzeniem audi A5.

Dowiedz się więcej na temat: coupe | passat | Volkswagen Passat

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje