Dla szybkiej jazdy i kobiet?

W Polsce nie brak obiegowych opinii o samochodach. Przez większość osób traktowane są one z przymrużeniem oka, ale w niektórych kręgach podchodzi się do nich poważnie.

Nie będziemy tutaj przypominać "prawd ludowych" o usterkowości samochodów włoskich czy francuskich. Nie będziemy również powtarzać tych mówiących o solidności pojazdów japońskich i niemieckich (bo np. czym lepsza jest Toyota Aygo od Citroena C1, skoro oba te samochody powstają na tej samej linii produkcyjnej w czeskiej fabryce w Kolinie?).

Reklama

Zajmiemy się czym innym. Wiadomo, że narody różnią się między sobą temperamentem, podejściem do kobiet, życia... Te różnice powinny wyjść już na etapie projektowania samochodów. Czy rzeczywiście tak jest?

Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych nacji ze względu na produkowane samochody. Otrzymaliśmy ją od jednego z naszych czytelników. Zgadzacie się z tymi obserwacjami?

Włosi to miłośnicy szybkiej jazdy i kobiet. Tworzą samochody, aby były kwintesencją piękna, bo jedynym ich zadaniem jest sprawiać radość i przyjemność z jazdy oraz robić wrażenie na kobietach.

Niemcy każdy samochód projektują tak, aby można było do niego przyczepić działo i w razie wojny podbić świat.

Amerykanie jako naród farmerski projektują każdy samochód tak, aby w razie potrzeby mógł służyć za traktor, który po doczepieniu pługa zaorze pole lub przewiezie dwa świniaki na targ.

A Japończycy kopiują wszystko, ale ich finezja przypomina wykonanie Szopena przez robota.

Dowiedz się więcej na temat: samochody | szybka jazda | jazdy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje