Dwa modele znikają z polskich salonów

Premierom nowych modeli towarzyszy z reguły odpowiednia oprawa medialna. Dla kontrastu - samochody, które kończą swoją rynkową karierę, znikają z cenników w atmosferze konspiracji...

Przykładowo - to ostatni moment, by kupić - fabrycznie nowego - Nissana Pulsara. Polski importer japońskiej marki potwierdził właśnie, że samochód na dobre znika z jego oferty. Niezbyt konkurencyjna cena i słabe przyjęcie przez nabywców sprawiło, że firma zdecydowała się na taki krok w zaledwie trzy lata od debiutu modelu.

Reklama

Mający konkurować z Volkswagenem Golfem kompaktowy Nissan Pulsar zadebiutował w 2014 roku. Auto, które powstaje w hiszpańskiej fabryce w Barcelonie, oferowane było wyłącznie z pięciodrzwiowym nadwoziem.

W ostatnim czasie uszczupliła się też oferta marki Kia. Z polskich cenników koreańskiej marki zniknęła, nie ciesząca się większą popularnością, Kia Soul. Jak donosi Instytut Samar decyzja związana jest z planowaną premierą nowego pojazdu pozycjonowanego w segmencie niewielkich crossoverów miejskich, który pojawić ma się już we wrześniu.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama