Przejdź do głównej części strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

"Większość ukradzionych aut znalazła się w Polsce"

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Największy dziennik kopenhaski "Jyllands-Posten" opisuje kontrowersje wokół kradzionych duńskich samochodów trafiających do Polski.

Duńskie Stowarzyszenie Właścicieli Samochodów - FDM pokazało w telewizji film nakręcony na poznańskiej giełdzie samochodowej. Autorzy twierdzą, że wiele z części sprzedawanych tam m.in. poduszki bezpieczeństwa, pochodzi z samochodów kradzionych w Danii .

Na ten zarzut zareagował ambasador Polski w Danii, Rafał Wiśniewski stwierdzając, że taka opinia nie jest poparta faktami. Po tym "Jyllands Posten" opublikował tekst pod tytułem "Polski ambasador jest niewiarygodny". Jest to wypowiedź redaktora specjalistycznego pisma "Motor" wydawanego przez FDM, Bo Christiana Kocha.

Dziennikarz powołuje się na przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej Arne Knippela, który zwiedzał poznańską giełdę oraz na opinie docierające do Danii od polskiej policji zajmującej się kradzieżami samochodów.

Oba te źródła potwierdzają - według Kocha - fakt, że wiele oferowanych tam części samochodowych zastało ukradzione w Danii. Przypomina on też opinię, Arne Knippela: "Polska jest krajem, w którym znaleziono większość z ukradzionych duńskich samochodów."

Źródło informacji: IAR

Więcej o:
w

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (89)

Dodaj komentarz

~Wojetk -

na złodzieja jest sposób, montujesz gps w samochodzie i nawet jak ci taki jeden z drugim zwinie auto to łatwo odszukasz

~kris -

Taki żart: mówi niemec do niemca jedż na wakacje do polski twoje auto już tam jest

~ELZA -

Moim zdaniem te wszysykie komentarze usprawiedliwjające kradzierz to świństwo ,pleps zawsze kradł bo usprawiedliwiał się biedą ,na kradzierz cudzego mieni nie ma usprawiedliwienia ,SORR ALE TO NARÓD WATYKAŃSKIEGO PRZYKŁADU zakorzenionego w naszym kraju już od 1000 lat i na ambonach nie tepi się dlatego złodziejstwa swoich wyznawców .A ambasadorom wstyd i wykręcają się jak szczury ,powinni przyznać wprost że mamy ze swoim narodem wstidliwy i chaniebny problem i coś z tym zrobić ,następny przykład czworakowego myślenia ,mieć chonor to też mieć odwagę.Tego życzę WSZYSTKIM.Ja nigdy nie usprawiedliwiam RODAKÓW złodzieji ,przemytników,krętaczy ,chamstwa ,kombinarstwa tu w SKANDYNAWII.PRAWDA ,1 mniejsce LITWA ,2 POLSKA ,3 RUMUNIA na liście i w więzieniach SKANDINAWSKICH.

piotr1234

Obojętny piotr1234 -

Ten sam problem z polskimi zlodziejami mamy u nas w niemczech.Polscy zlodzieje kradna na potege kiedys tylko noca a teraz juz bezczelnie w bialy dzien.Po przyjezdzie do polski wiekszasc tych skradzionych naszych samochodow rozbieraja na czesci i sprzedaja je na gieldach w calej polsce bo to im sie lepiej oplaca niz sprzedawac caly samochod. Polskie wladze zamiast sie obrazac ze ktos napisze prawde udaja ze to nie jest problem polskich zlodziei,tylko jak powiedzial polski ambasador w Berlinie ze to jest wina niemieckiej policji ze pozwala na takie kradzierze.Pytam tego idiote czy policja niemieckia ma stac przy kazdym samochodzie i go pilnowac.Mysle ze jest lepsze rozwiazanie tego ogromnego problemu.Zamknac granice,wybudowac mur na 10m. i wprowadzic wizy !!!

~narta -

Do puki w za sr polsce beda zarobki takie jak sa 1300zl to zawsze bedzie sie kradlo dzieki polskiemu rzadowi

~domi -

bo my w naszych "polskich obozach smierci" musimy czymś jeżdzić a Dunczycy maja perwsze prawa emerytalne po 5-ciu latach pracy i jeden z najwyzszych poziomów zycia na swiecie więc Polacy muśz im troche zepsuć humor

~janusz -

A ile samochodów kradzionoby, gdyby groziła za to kara śmierci? No chyba wszystkim zależy na tym, aby liczba kradzieży = 0! Pomyście o tym.

~zlodziej -

CZYM SIE denerwujecie PRZYKLAD IDZIE OD GORY.....IM wolno a nam nie....

~rekord -

emigracja lub kradziez oto jest pytanie,rzad niewiele robi zeby to zmienic. Dobra praca lub zasilek ktory by pozwolil na normalne zycie by wystarczyl.

~Passat -

jeszcze niedawno ogłaszali ze w czsie gdy w Polsce kreadziono 17 ooo aut rocznie w Anglii ponad 60.000 tyle ze Anglicy nie mydla oczu ze to kradli polacy a posrrani dunczycy chca sie wybielic