Gadżet niezbędny: sprawdzamy, jak działa wideorejestrator Navitel R66 2K

Mogłoby się wydawać, że ekran jest standardowym elementem każdej kamerki samochodowej i nie sposób się bez niego obejść. Obecność wyświetlacza przekłada się jednak na rozmiary urządzenia, przez co większość wideorejestratorów zajmuje sporo miejsca na przedniej szybie. A to w dużym stopniu ogranicza pole widzenia kierowcy i pozostaje kłopotliwe. Navitel R66 2K udowadnia, że wcale tak być nie musi.

Prezentacja partnera

Brak wyświetlacza, na którym możemy oglądać nagrywany materiał, to pierwsze, co rzuca się w oczy przy kontakcie z wideorejestratorem Navitel R66 2K. W ten sposób producentom udało się poważnie ograniczyć rozmiary kamerki - pozostaje ona niewiele większa i cięższa od pudełka zapałek. Skoro jednak zdecydowana większość gadżetów tego typu dostępnych na rynku posiada wyświetlacze, być może są one niezbędne? Przykład wideorejestratora Navitel R66 2K pokazuje, że nie. I już tłumaczymy, dlaczego.

Navitel R66 2K, czyli rozmiar ma znaczenie

O tym, że będziemy mieć do czynienia z wideorejestratorem niewielkich gabarytów, można domyślić się już po rozmiarach niepozornego pudełka. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom - znajdziemy w nim wszystko, co niezbędne. W zestawie, oprócz samochodowej kamerki, znajduje się również przewód zasilający, dodatkowy uchwyt montażowy na dwustronnej taśmie, czytnik kart microSD, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, voucher na 12-miesięczną subskrypcję w nawigacji Navitel oraz... ściereczka z mikrofibry.

Brak wyświetlacza przekłada się na niewielkie wymiary wideorejestratora (75 x 46,5 x 34,5 mm), co docenimy zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w dłuższych trasach. Nie zajmuje on przesadnie dużo przestrzeni na przedniej szybie i nie ogranicza pola widzenia kierowcy. A to niezwykle ważne, gdyż w dzisiejszych czasach często umieszczamy na niej wiele innych gadżetów, zwłaszcza gdy jeździmy zawodowo i bez dodatkowych urządzeń zwyczajnie nie możemy się obejść. Widać to zwłaszcza w samochodach służbowych taksówkarzy czy kurierów. Na przedniej szybie, tuż obok wideorejestratora, zwykle zauważymy uchwyt z przymocowanym smartfonem czy nawigacją.

Zresztą już sam wideorejestrator potrafi przesłonić sporą część przestrzeni przed naszym samochodem i odciągać uwagę od tego, co dzieje się na drodze. Tymczasem Navitel R66 2K nie tyle pozwala na zaoszczędzenie miejsca, co... niemal zupełnie go nie potrzebuje. Jeśli bowiem "ukryjemy" wideorejestrator za lusterkiem, szybko zapomnimy o jego istnieniu. Z jednej strony dlatego, że będzie on po prostu niewidoczny (w tym dla potencjalnych złodziei), z drugiej - włączanie się urządzenia następuje samoczynnie przy każdym po uruchomieniu silnika.

Navitel R66 2K - wideorejestrator inny niż większość

Do obsługi wideorejestratora Navitel R66 2K służy specjalna, dedykowana aplikacja Navitel DVR Center, którą znajdziemy w sklepie Google Play, Huawei AppGallery oraz Apple App Store. Z jej pomocą z pozycji smartfona lub tabletu zaktualizujemy oprogramowanie urządzenia, włączymy bądź wyłączymy tryb parkingowy, dostosujemy czujnik przeciążeń, ustawimy odpowiedni dla nas tryb rejestracji (m.in. czas trwania nagrań) oraz sformatujemy kartę pamięci. Po sparowaniu kamery z urządzeniem mobilnym zyskujemy także możliwość oglądania nagrywanych filmów w czasie rzeczywistym, konfiguracji innych ustawień oraz zapisywania wideo.

Mimo że Navitel R66 2K może pochwalić się wyjątkowo niewielkimi rozmiarami, w pełni zachowuje wszystkie funkcjonalności "klasycznych" urządzeń tego typu. Przykłady? Choćby czujnik przeciążeń, czyli G-Sensor, w który został wyposażony. Umożliwia on zapisanie materiału wideo w momencie kolizji lub wypadku i zabezpieczenie go przed nadpisaniem na karcie pamięci. Wspomnieć warto także o sensorze optycznym GC4653, który z kolei pozwala na rejestrowanie wysokiej jakości materiałów również nocą, podczas intensywnych opadów deszczu czy w każdych innych warunkach, gdy widoczność pozostaje słaba. A właśnie po tym poznać można wideorejestrator wysokiej jakości - podobnie jak na przykład aparat w smartfonach.

Jeśli chodzi o jakość wideo, wybrać możemy między 2K lub Full HD, co w przypadku wideorejestratorów jest w zadowalające. W zupełności wystarczy bowiem do wyraźnego zarejestrowanie kluczowych w momencie zdarzenia drogowego szczegółów, jak na przykład tablic rejestracyjnych, znaków drogowych czy sygnalizacji świetlnej.

Navitel R66 2K jest więc urządzeniem przede wszystkim praktycznym - wyjątkowo małe gabaryty i brak ekranu nie odbiły się niekorzystnie na jego funkcjonalności. Kamera nagrywa w odpowiednio wysokiej jakości również przy gorszym oświetleniu, a obsługa urządzenia z pozycji smartfona jest bardzo wygodna. Bezproblemowy, dzięki zastosowaniu specjalnej szyny, jest też montaż. A jeśli przyczepimy już Navitel R66 2K do przedniej szyby, co zajmie nam dosłownie kilka sekund - możemy zapomnieć o jego istnieniu i w pełni skupić się na jeździe.

Wideorejestrator Navitel R66 2K dostępny jest w sieci sklepów Media Expert i na mediaexpert.pl.

 

Prezentacja partnera

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy