Przejdź do głównej części strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Zakład Opla w Bochum zakończy produkcję aut

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Po 2016 roku General Motors nie będzie produkował samochodów w Bochum.

Fabryka Opla w Bochum zostanie zamknięta
Fabryka Opla w Bochum zostanie zamknięta /AFP

Informacje o tym, że GM będzie chciał zlikwidować fabrykę Opla pojawiały się już od dawna, ale w piątek przedstawiciel załogi powiedział, że decyzja została przekazana pracownikom. Rainer Einenkel dodał, że zarząd firmy chce wygaszenia produkcji samochodów po 2016 roku, gdy zakończy się produkcja modelu Zafira Tourer. Oficjalnie informacja ta została ogłoszona dzisiaj.

Jak powiedział agencji dpa pełniący obowiązki szefa Opla Thomas Sedran, oznacza to likwidację do 3 tys. miejsc pracy. Natomiast zlokalizowane również w Bochum centrum dystrybucji towarów, w którym zatrudnionych jest obecnie 430 osób, zostanie utrzymane, a nawet rozbudowane.

Fabryka w Bochum działa od 1962 roku i zatrudnia obecnie 3100 pracowników. W szczytowym okresie, w 1979 roku w Bochum pracowało ponad 20 tys. osób.

Zamknięcie zakładu to efekt planu oszczędnościowego. General Motors podjął decyzję o przeniesieniu produkcji Astry z Niemiec do fabryk w Polsce i Anglii. Zwolnione w ten sposób moce produkcyjne w Russelsheim mają zostać wykorzystane do produkcji Zafiry następnej generacji. W ten sposób w Bochum nie będzie już czego produkować.

General Motors ma w Europie 10 fabryk zatrudniających ponad 200 tysięcy osób. Jedna z nich znajduje się w Polsce, w Gliwicach.

(INTERIA.PL/IAR/PAP)

Źródło informacji:  

Więcej o:
Nie,
w

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (14)

Dodaj komentarz

~gosc -

Po wypowiedziach kaczynskiego, Niemcy pozamykaja wszystkie firmy w Polsce .

PARTYJNY

Obojętny PARTYJNY -

myślę że zanim zamkną Bochum wcześniej zamkną Gliwice

~Janusz P -

Za to Niemcy POkochają nas jeszcze bardziej :):):)

~massa -

Kto to tez Oplem jezdzi , starzy Niemcy w kapeluszach.

~Darek -

to tak jest gdy sie nie mysli europejskie koncerny przeniosly produkcje do chin i reszty i myslały ze sie nachapia - zapomnieli jednak o tym ze tu bedzie bezrobocie a bezrobotny nie kupi nowego samochodu mebli itd za chwile europa bedzie biedniejsza od Polski bo u nich juz wszystko jest zrobione a u nas po komunie troche jeszcze zostało

~mb89 -

Niby powinienem takiego newsa mieć w głębokim poważaniu, jednak w tej niemieckiej fabryce również pracują ludzie pochodzący z Polski. W Bochum były nawet polskie sklepy (nie jestem pewiem czy nadal prosperują). Ciekawe dokąd zaprowadzi nas ten kryzys. Bogaci staja się jeszcze bogatsi, a klasa średnia zanika, tak więc kto ma kupować Fiaty, Ople, Peugeoty, Renault i pozostałe samochody marek dla pospolitych obywateli??? W obliczu kryzysu dziwią mnie podatki jakie musimy płacić przy zakupie nowego samochodu. Kupiłbym nowy samochód, gdyby tylko podatki były niższe...

~Zal -

A Fabryka w Tychach to co ISPL tez jest cześcią GM i też jak narazie świetlanej przyszłości nie ma :/ Fiat zwalnia 1500 osób do tego 2 tyle z okolicznych fabryk poleci :( w tychach po nowym roku to o prace bedzie mega ciężko a zarobki polecą w dół wkoncu ponad 3 tys ludzi bedzie czychać na twoje miejsce pracy :/ Paranoja a gdzie godziwe zarobki ?? Godziwe życie !! Tu nie ma perspektyw co kupić mieszkaniena 30 letni kredyt gdy nawet praca nie jest pewna :/ Samochód tez bym kupił jak by mnie było stać :/ a nie tyrać za 2000 zł a samochód 50-80 tys zł :/ W hiszpani ten sam samochód 9 ts euro zarobki jak moje tyle ze w euro coś tu jets nie tak :/

~polak patriota -

Małymi kroczkami światowa żydo-masonieria kroczy ku Nowemu Porządkowi Świata, tak często zapowiadany przez wielu amerykańskich "preżydentów". "Spiskowe Teorie Dziejów" okazują się "Spiskową Praktyką Dziejów".