Renault pulse, czyli nissan micra

Chociaż rynek europejski jest bardzo prestiżowy, to największa walka o klienta odbywa się teraz na rynkach rozwijających się.

Olbrzymi potencjał mają np. Indie. To drugi pod względem liczby mieszkańców kraj świata, w którym nasycenie samochodami jest bardzo niewielkie. Wystarczy powiedzieć, że statystycznie w Indiach jeden samochód przypada na 56 osób, podczas gdy w państwach Europy Zachodniej - na 1,5-2 mieszkańców!

Reklama

Potencjał więc jest i dlatego nie dziwi, że producenci opracowują samochody specjalnie z myślą o tamtejszym rynku. Tak postąpiło np. Renault. Francuzi pokazali właśnie pierwsze zdjęcia modelu o nazwie pulse. Wg Renault samochód został zaprojektowany w Indiach, a jego rynkowy debiut zaplanowano na przyszły rok. To już trzeci z pięciu modeli Renault (po fluence i kangoo), które w niewiele ponad rok mają pojawić się na subkontynencie indyjskim.

Renault pulse został zbudowany na płycie podłogowej nissana micry. Jak widać na zdjęciach, również stylizacja obu pojazdów jest bardzo zbliżona, tak naprawdę jedyne różnice dotyczą właściwie tylko przedniego pasa.

Pod maską pulse'a znajdziemy tylko jeden silnik - będzie to jednostka wysokoprężna 1.5 dCi. Mocy nie ujawniono.

Dowiedz się więcej na temat: Nissan Micra

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje