Która Toyota najlepiej sprawdzi się w firmie?

Samochód w firmie musi być cały czas dostępny. Nawet najbardziej atrakcyjne auto nie sprawdza się, jeśli często trafia do warsztatu i nie można na nim polegać. W najnowszym rankingu Wybór Kierowców 2019, największym polskim badaniu niezawodności samochodów, marka Toyota już po raz kolejny okazała się najbardziej niezawodna. Sprawdzamy, jakie modele dla firm znajdziemy w ofercie tej japońskiej marki.

Yaris Hybrid - miejski samochód flotowy

Miejska Toyota Yaris to bardzo popularny samochód flotowy, po który chętnie sięgają m.in. przedstawiciele handlowi. Jest zwinna, ma komfortowe wnętrze oraz dostępne bogate wyposażenie, w tym pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie, system multimedialny z Android Auto i Apple CarPlay, kamerę cofania i czujniki parkowania oraz klimatyzację dwustrefową. Najbardziej oszczędną odmianą Yarisa jest hybryda o mocy 100 KM, której zużycie paliwa według nowego badania WLTP wynosi od 4,7-5,0 l/100 km, w zależności od wyposażenia. Hybrydowa Toyota porusza się płynnie, głównie za sprawą automatycznej skrzyni biegów w standardzie oraz silnika elektrycznego, który w miejskich warunkach samodzielnie napędza auto średnio przez połowę czasu jazdy.

Reklama

Corolla TS Kombi - światowy bestseller z pojemnym bagażnikiem

W tym roku w ofercie Toyoty zaszła radykalna zmiana w segmencie kompaktów. Auris z nadwoziem hatchback i kombi oraz oparta na innej konstrukcji Corolla sedan zostały zastąpione przez Corollę 12. generacji oferowaną we wszystkich trzech wersjach nadwozia. Nowy model jest większy i bardziej przestronny od poprzednika. Atutem nowej Corolli jest platforma TNGA, zapewniająca bardzo dobre właściwości jezdne, oraz atrakcyjna gama napędów z aż dwoma napędami hybrydowymi do wyboru o mocy 122 KM i 180 KM.

Corolla TS Kombi dysponuje przestronną kabiną dla pięciu dorosłych osób oraz bagażnikiem o pojemności 596 l (581 l w wersji z najmocniejszym napędem hybrydowym 2.0 o mocy 180 KM). Kierowca i pasażerowie mogą korzystać z nowoczesnych technologii w standardzie, takich jak system automatycznego powiadamiania ratunkowego eCall, pakiet Toyota Safety Sense 2. generacji m.in. z inteligentnym tempomatem adaptacyjnym i systemem zapobiegającym kolizjom z innymi pojazdami, pieszymi oraz rowerzystami, a także światła do jazdy dziennej LED, tylny dyfuzor i spojler oraz system audio z CD, USB i Bluetooth.

Hilux - niezmordowany pickup

Toyota Hilux to jednocześnie komfortowy samochód do rekreacji i niezniszczalny pojazd do ciężkiej pracy w trudnym terenie. Pod względem komfortu kabiny i wyposażenia pick-up Toyoty przypomina SUV-a, ale jego możliwości transportowe i terenowe są bardzo duże. Mogą na niego liczyć zarówno służby mundurowe, jak i firmy transportowe, budowlane czy gospodarstwa rolne. A po ciężkim tygodniu pracy Hilux okaże się świetnym samochodem na weekend poza ubitymi szlakami. Auto jest przy tym znane z trwałości i niezawodności.

Hilux jest napędzany silnikiem wysokoprężnym 2,4 l o mocy 150 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm. Dzięki niewielkiemu spalaniu i niskiej emisji spalin auto spełnia normę Euro 6. Może być połączony z 6-biegową przekładnią manualną lub automatyczną. Tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu jest przystosowany do przenoszenia dużego momentu obrotowego.

Dzielność terenowa Hiluxa wynika zarówno z odpornej konstrukcji, napędu 4x4, wysokiego zawieszenia i mocnego silnika, ale także z zastosowania systemów wspomagających bezpieczeństwo i jazdę w terenie. Należą do nich aktywna kontrola trakcji, ułatwiającą jazdę po śliskim bądź kamienistym podłożu, wspomaganie zjazdu ze wzniesienia do przodu i do tyłu, wspomaganie ruszania pod górę oraz system elektronicznego rozdziału sił hamowania. W cenniku auta znajduje się również pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

PROACE - wiele samochodów w jednym modelu

Samochód użytkowy to naturalny wybór dla większości firm. W ofercie Toyoty od 2016 roku jest nowa generacja modelu PROACE, który został zaprojektowany, by łączyć jakość i komfort auta osobowego z maksymalną elastycznością i praktycznością.

PROACE występuje w odmianie osobowej Verso i dostawczej Furgon, w trzech długościach nadwozia i z bogatą gamą silników do wyboru. W odmianie dostawczej nowy PROACE oferuje przestrzeń załadunkową o powierzchni nawet 6,6 m3 oraz 1400 kg ładowności. Model pośredni mieści 5,8 m3, a najmniejszy 5,1 m3. Dodatkowo samochód może ciągnąć przyczepę o masie do 2500 kg. Wiele różnych konfiguracji drzwi oraz typów zabudowy sprawia, że samochód ten może służyć każdej firmie. W osobowym wariancie Verso PROACE zabiera na pokład od 5 do 9 osób, w 4 wersjach wyposażenia, w tym Family dla rodzin i luksusowej VIP. Na liście wyposażenia obok klimatyzacji automatycznej czy ruchomego stolika można znaleźć system multimedialny Toyota PRO-Touch z ekranem dotykowym, nawigacją i łącznością z telefonem przez Bluetooth, systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, wyświetlacz Head-up Display na przedniej szybie, światła ksenonowe i LED, doświetlanie zakrętów oraz czujniki parkowania z tyłu.

PROACE City - przestronne auto miejskie

Już w przyszłym roku gama modeli Toyoty wzbogaci się o kolejny samochód użytkowy - kompaktowy van PROACE City. Podobnie jak jego większy kuzyn, PROACE City będzie dostępny w odmianie osobowej Verso i dostawczej Furgon. Do wyboru będą także dwie długości nadwozia - 4,4 m lub 4,7 m. Verso będzie oferowany w odmianie 5- oraz 7-osobowej.  Furgon w dłuższej wersji pomieści 4,3 m3 bagażu, zaś w krótszej bagażnik będzie miał pojemność 3,3 m3. Auto będzie miało bogate wyposażenie znane z najnowszych modeli osobowych Toyoty, w tym system multimedialny z systemami Apple CarPlay z Siri oraz Android Auto. Atrakcyjną opcją w wersji pasażerskiej będzie szklany dach, schowki nad głowami podobne do tych, jakie spotykamy w samolotach, oraz centralny ruchomy schowek o łącznej pojemności 74 litrów.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy