WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

WRC już na finiszu. Pożegnanie z VW

Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) wygrał Rajd Australii, 13., ostatnią rundę mistrzostw świata. Triumf w całym cyklu już wcześniej zapewnił sobie jego kolega z zespołu Francuz Sebastien Ogier, który tym razem był drugi, ze stratą 14,9 s.

Ogier czwarty tytuł świętował już w połowie października. W Australii trwała walka jedynie o drugie miejsce na koniec sezonu. Wicemistrzem został Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC). Belg ostatnią rundę ukończył na trzecim miejscu. Od zwycięzcy był wolniejszy o 1.12,6.

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak (Peugeot 208 T16), którzy startują w WRC 2, zajęli w Australii 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą ponad 14 minut do Mikkelsena. W WRC 2 polska załoga została sklasyfikowana na trzeciej pozycji.

Zmagania w ten weekend były pożegnaniem z MŚ ekipy czterokrotnych mistrzów globu - Volkswagena, który postanowił zakończyć starty w prestiżowym cyklu.