Volkswagen Castrol Cup 2014

Krężelok i Fluch najszybsi w sesjach treningowych przed pierwszą rundą VWCC

piątkowe popołudnie 25 kwietnia w bardzo trudnych warunkach i przy padającym rzęsistym deszczu zostały rozegrane dwie sesje treningowe przed pierwszą tegoroczną rundą Volkswagen Castrol Cup.

Na węgierskim torze wyścigowym Hungaroring pojawiło się 22 zawodników, którzy w tym roku będą rywalizować za kierownicami Volkswagenów Golf GTI. Podczas pierwszego treningu najlepszy czas uzyskał najmłodszy w stawce, 17-letni Paweł Krężęlok. W czasie drugiej sesji najszybszy okazał się Marcus Fluch, który w końcowej klasyfikacji ubiegłorocznej edycji Volkswagen Castrol Cup zajął 7. pozycję.

2:22.789 to czas, jaki Paweł Krężelok zanotował w pierwszym treningu. To właśnie na Hungaroringu młody szczecinian we wrześniu ubiegłego roku stanął na podium pierwszego wyścigu szóstej rundy Volkswagen Castrol Cup. Niespełna sekundę stracił do niego debiutujący w pucharze, pochodzący z Czech Ales Jirasek. Trzecia lokata należała do litewskiego zawodnika Robertasa Kupcikasa.

Podczas kolejnej sesji 24-letni Jirasek po raz kolejny uzyskał drugi czas, tym razem ustępując szwedzkiemu zawodnikowi, Marcusowi Fluchowi (2:19.393). Trzecim czasem popisał się zaliczający swój drugi sezon w Volkswagen Castrol Cup Maciej Steinhof. Ze względu na ekstremalnie trudne warunki, różnice czasowe pomiędzy poszczególnymi zawodnikami były dość duże.