Kia Platinum Cup

Kia Platinum Cup 2018: Nokaut Jabłońskiego, tytuł Wróbla

Pierwszy wyścig ostatniej rundy Kia Platinum Cup 2018 wygrał Szymon Jabłoński, jednak to trzeci w Zolder Konrad Wróbel był najszczęśliwszym pucharowiczem. Na mecie pierwszego biegu koronowano nowego mistrza Polski, którym został właśnie Konrad Wróbel.

Najszybszy w kwalifikacjach Szymon Jabłoński wykorzystał pole position i z bardz dużą przewagą wygrał pierwszy z dwóch wyścigów ostatniej rundy Kia Platinum Cup w Zolder. Rallycrossowy wicemistrz Polski na mecie miał prawie 11 sekund przewagi nad Dawidem Borkiem. Trzeci na mecie Konrad Wróbel stracił do zwycięzcy 11,3 sekundy.

Po zakończeniu przedpołudniowego wyścigu najbardziej zadowolonym kierowca w Belgii był Konrad Wróbel. Miejsce na podium oznaczało punkty potrzebne do mistrzowskiego tytułu i to bez względu na wyniki ostatniego biegu.

Kwestia wicemistrzowskiej korony rozstrzygnie się po południu, kiedy to odbędzie się drugi wyścig. Rywalizacja o drugie miejsce w bilansie sezonu toczyć się będzie pomiędzy Filipem Tokarem i Janem Lukasem Keilem.

Ostatni wyścig tegorocznego sezonu Kia Platinum Cup rozpocznie się dzisiaj o godzinie 15:25.