Przejdź do głównej części strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Fotoradary

Minister Rostowski założył, że w 2013 roku dochód z mandatów drogowych wyniesie 1,5 mld zł. Policja, straże miejskie i ITD rozpoczęły polowanie na kierowców.

  • Polowanie na kierowców
  • Bezpieczeństwo
×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Rostowski: Gdy fotoradary nie będą zarabiać, to...

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

- Nie są ważne wpływy do budżetu. Ważne, żebyśmy nie zabijali ludzi na drogach. Gdyby fotoradary miały nie przynieść ani grosza i drogi były przez to bezpieczniejsze, nie byłoby szczęśliwszej osoby niż ja - mówi radiu RMF minister finansów, Jacek Rostowski.

Jackowie Rostowskiemu nie zależy na wpływach z fotoradarów
Jackowie Rostowskiemu nie zależy na wpływach z fotoradarów /RMF

- Przyłączam się do akcji Sławomira Nowaka: "Zero pieniędzy z fotoradarów dla Rostowskiego". Chętnie będę twarzą tej akcji - deklaruje Rostowski. "Akcja fotoradarowa to słuszna akcja Ministerstwa Transportu"- dodaje.

Konrad Piasecki: W debacie fotoradarowej pan jest po stronie wolnej i bezpiecznej jazdy czy bezpiecznego budżetu - bezpiecznych 1,5-miliardowych wpływów?

Jacek Rostowski: Panie redaktorze, najważniejsze jest, aby na naszych drogach i ulicach nie ginęło najwięcej ludzi w całej Europie.

A te wpływy do budżetu są nieważne?

Gdyby fotoradary na skutek tego, że ludzie będą bezpiecznie, ostrożnie jeździć, miały nie przynieść ani jednego grosza do budżetu, to nie byłoby bardziej szczęśliwej osoby niż ja. Ja myślę, że naprawdę nie doceniamy, jakie to są tragedie, jak zbyt szybko się jeździ.

Czyli rozumiem, że pan od dzisiaj przyłącza się do wielkiej akcji kolegów ministrów: "zero złotych z fotoradarów dla Rostowskiego".

Tak, i bardzo chętnie będę twarzą właśnie tej akcji.

Na ile ta historia fotoradarowa to był pański pomysł i pańskie dzieło? Na ile został pan twarzą trochę przez przypadek i wbrew własnej woli?

To jest inicjatywa - uważam, że bardzo słuszna - Ministerstwa Transportu. Ale...

Pan tylko wpisał te 1,5 mld do budżetu?

Więcej na ten temat

I nawet w ubiegłym roku, kiedy zgłoszono aż 1 mld 200 i zrealizowano 30 mln, to wtedy obniżyliśmy tę prognozę z 1,5 mld, bo wówczas minister transportu myślał, że tyle osiągnie. To jest inicjatywa ministra transportu, ale w pełni się z nią identyfikuję. Ale nie z powodów budżetowych. Uważam, że ma pełną rację. My robimy odwrotność tego, co proponował rząd PiS, minister Polaczek, który chciał zacząć od fotoradarów, a potem budować drogi. My wydaliśmy już w ciągu 5 lat sto kilkanaście miliardów złotych na nowe drogi i na naprawę dróg. I teraz już jest moment, kiedy możemy oczekiwać od ludzi, że będą...

Rostowski: Gdyby fotoradary nie przyniosły ani grosza...

Przepraszamy, nie udało się załadować odtwarzacza. Musisz odwiedzić stronę Adobe aby pobrać Flash Player

...można z tego ściągać...

...nie, że będą prowadzili bezpiecznie, bo pamiętajmy, że prędkość zabija. To jest absolutnie poważna sprawa, która w żaden sposób mnie nie zachęca do śmiechu.

I mówił to nie minister transportu, tylko minister finansów.

Źródło informacji: RMF

Więcej o:
Ja,
Minister finansów Jacek Rostowski,
Nie

Skomentuj artykuł: Fotoradary

Wasze komentarze (1788)

Dodaj komentarz

~Daniel -

Co wam te fotoradary przeszkadzają? Czy tak ciężko jeździć zgodnie z przepisami? W Niemczech czy USA ludzie jeżdżą zgodnie z przepisami i nikt nie ryczy, a wy musicie zapierdzielać ile wlezie? Po co wam to skoro wielu z was nie ma podstawowych wiadomości i umiejętności na temat dobrej jazdy samochodem?

~Robert -

Rostowski osr.... się jak fotoradary nie zarobią ani złotówki. Kasa wydana na infrastrukturę to tak potężne pieniądze że pójdziesz z torbami. A pamiętaj jedno, naród polski potrafi się jednoczyć w obliczu ucisku i nie mówcie że to nie prawda. Pamiętaj ode mnie w tym i w najbliższych latach nie dostaniesz ani złotówki. Jeszcze w tym roku jadę nad polskie morze, ale tak jak w zeszłym i w poprzednim roku nie zapłacę ani złotówki mandatu. Dodatkowo osracie się burmistrzowie gmin z zachodniopomorskiego. Cieszcie się z arabskiej wiosny bo gdyby nie ona to byście nic nie zarobili na wczasowiczach. Ale jeszcze kiedyś będziecie żreć tynk ze ścian bo polak zaczął oszczędzać na wszystkim, dotarły do nas reperkusje światowego kryzysu. Do tego nasz kochany rząd upierdala przedsiębiorców, zabiera im VAT od pojazdów który w teorii jest podatkiem przechodnim. Za jakiś czas nikt tu już nie otworzy firmy ostatni którzy się wahają z przeniesieniem firmy za granicę patrzą na emerytury i opiekę medyczną. To drugie już prawie nie istnieje. Jak zus oficjalnie zacznie się rozpieprzać i ludzie zwątpią w polska emeryturę to wszystkie firmy uciekną za granicę bo po co topić kasę w bankrucie. A to jest gruba kasa - 12tyś zł rocznie z czego dziś już nic prawie nie przepływa na II filar (ok 400zł rocznie) więc po co płacić na bankruta skoro lekarz rodzinny nie chce Ci zrobić badania krwi bo mu żal 9zł na OB ??? Kochana Polsko! Obserwuję Twój wielki upadek z wielkim hukiem. Niestety ja jestem pokoleniem które zobaczy cały przekrój - od stanu wojennego i pustych półek poprzez okrągły stół, Smoleńsk aż do bankructwa zusu w 2036. Ale nie pozwolę aby moje dzieci były zależne od tego pseudo kraju gdzie każdy każdego bije w rogi a najefektywniej rząd. Sporo moich znajomych już sie na Polskę po obrażało, kto wie czy nie wyjedziemy grupowo....

~1 -

Jak nie wypali z radarami, to leżymy finansowo! :]

~m____u -

Jeremy Clarkson zdissowałby go.

~renia -

czy ktos pamieta bajke z Gargamelem?ten nasz finansista to moze on?

~janek -

Rostowski i Tusk .. Wasze stołki już się usuwają pod waszymi dupskami !!!

~wyborca -

Pajac i oszust

~jozek ze wsi -

Dotrwałem tylko do tego określenia o poważnych ekonomistach w europie :D BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, ale musiałem przestać, bo mam grypę żołądkową i brzuch mnie boli jak się śmieję :D

~res -

Klamca jeden, to nie predkosc a STAN DROG jest powodem wypadkow w Polsce ! Dlaczego tyle naszych pieniedzy poszlo w bloto, na lipne przetargi i kilkukilometrowe odcinki drog ktore i tak za rok beda do remontu. Rostowski chce sobie poprawic wskaznik wplywu do budzetu..dlatego bedzie rabowal obywateli, podatki juz mu nie wystarcza...a on tu lże o bezpieczenstwie, zrobcie porzadne drogi najpierw bo wypadki powoduja srowniez sieroty ktore jada 60km/h ktore nigdy nie powinny dostac prawojazdy!! Ale lepiej zbierac kase od wszystkich nawet takich lewusów ktrzy nigdy nie powinni siedziec za kolkiem. BANDA ZLODZIEJSKA

~Ethouris -

Nie chcesz cwaniaku wpływów z fotoradarów? Super, to może zrób następujące rozporządzenie: każda pojedyncza złotówka z kar z fotoradarów jest automatycznie przekazywana NA CARITAS. Ewentualnie rozdzielana między publiczne fundacje dobroczynne wedle jakichś-tam kryteriów, ale każda złotówka ma pójść na cele dobroczynne. To nie jest trudne. Wystarczy wprowadzić takie rozporządzenie. Proszę, no pokaż, że można spróbować brać twoje słowa na poważnie.