Przejdź do głównej części strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Drogi na Euro 2012

Już wkrótce pierwszy gwizdek na Euro 2012. Do tego wydarzenia Polska przygotowywała się przez kilka lat. Co muszą wiedzieć kibice jadący na mecze do Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Poznania?

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Jak dojechać do Wrocławia

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

W czasie Euro 2012 kibice z całej Europy trzykrotnie odwiedzać będą nowy stadion w stolicy Dolnego Śląska - Wrocławiu. Które drogi wybrać, by najszybciej dojechać do celu?

Stadion Miejski we Wrocławiu / Fot: Paweł Koziej
Stadion Miejski we Wrocławiu / Fot: Paweł Koziej /REPORTER

Dojazd do stadionu (adres: Aleja Śląska 1) jest bardzo prosty. Do obiektu prowadzi nowo wybudowana autostradowa obwodnica A8, która ma bezpośrednie połączenie z autostradą A4. Od 15 maja drogę do stadionu wskazują również nowe znaki informacyjne (mają białe tło i są opatrzone logiem mistrzostw).

Stolica Dolnego Śląska jest też dość dobrze skomunikowana z pozostałymi miastami gospodarzami. Z Poznania, w czasie około trzech godzin, dojechać można do Wrocławia drogą nr 5.

Kibice z Gdańska powinni kierować się autostradą A1 do Torunia, a następnie, drogą nr 15, do Poznania. Samochodowa trasa z Gdańska do Wrocławia, w zależności od warunków na drodze, zająć może między 6 a 7 godzin.

Nieco bardziej skomplikowany jest dojazd do Wrocławia z Warszawy. Wyjeżdżając ze stolicy najlepiej będzie kierować się autostradą A2 na Łódź, a następnie, wciąż korzystając z autostrady A2, jechać w kierunku Poznania. Na wysokości miejscowości Stare Miasto z autostrady zjechać można w drogę krajową nr 25, którą - przez Kalisz, Ożarów Wielkopolski i Oleśnicę dojedziemy do miejscowości Długołęka, gdzie zaczyna się autostradowa obwodnica Wrocławia A8.

Jako alternatywną drogę między Warszawą a Wrocławiem wybrać też można wciąż rozbudowywaną krajową "ósemkę" przez: Rawę Mazowiecką, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Wieruszów, Kępno i Oleśnicę.

Kibice, którym nie straszna płatna autostrada A4, z Warszawy mogą również dojechać krajową "ósemką" do Piotrkowa Trybunalskiego, a następnie, drogą nr 1, skierować się na Częstochowę. Opuszczając to miasto - przez Lubliniec - trzeba kierować się na Opole, gdzie można będzie wjechać na autostradę A4.

W samym mieście warto skorzystać z systemu Park & Ride, który umożliwia pozostawienie samochodu na obrzeżach miasta na wydzielonym parkingu i skorzystanie z komunikacji miejskiej.


Mapa dróg na Euro 2012

Więcej na ten temat

W zależności od wybranej trasy i warunków panujących na drodze, podróż między Warszawą a Wrocławiem zająć może od 6 do ok. 8 godzin.

Od 1 czerwca działać będzie całodobowy, obsługiwany w czterech językach (polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim) telefon informacyjny 19111. Dzwoniąc pod ten numer uzyskamy informacje o zalecanej trasie przejazdu, bieżących utrudnieniach na drodze, czy aktualnej sytuacji pogodowej.

Źródło informacji: INTERIA.PL

Ankieta

Jak Polacy spiszą się na Euro 2012?

Jak Polacy spiszą się na Euro 2012?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Puchar jest nasz!

 
8%

Dojdziemy do półfinału

 
7%

Wyjdziemy z grupy

 
25%

Będzie jak zwykle...

 
60%Głosów: 5031

Zagłosuj w innych ankietach »


Skomentuj artykuł: Drogi na Euro 2012

Wasze komentarze (2)

Dodaj komentarz

~Bolbo -

Nie Ożarów, a Ostrów Wielkopolski. Dodatkowo DK25 kończy się nie w Długołęce, a przed Oleśnicą na węźle z drogą ekspresową S8 (obwodnica Oleśnicy).

~znawczyk -

autor!!! nie Ożarów Wielkopolski, a Ostrów ponieważ dziwnym trafem na tej trasie nie ma Ożarowa! Jeśli zdawałeś maturę z geografi to czem prędzej leć ją oddać; będzie uczciwiej!