Zaskakujące słowa Roberta Kubicy. "Mam nadzieję, że nie będę jeździł w rajdach"

Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i zwyciężył w klasie WRC-2 w Rajdzie Niemiec, 9. eliminacji samochodowych mistrzostw świata.

Piąte miejsce krakowianina (z pilotem Maciejem Baranem) to najlepsze osiągnięcie polskiego kierowcy w mistrzostwach świata. Dotychczas było nim wywalczone w 2009 roku przez Krzysztofa Hołowczyca szóste miejsce w Rajdzie Polski, który miał wówczas także status rundy mistrzostw globu.

Warto dodać, że Kubica wyrównał najlepsze rajdowe osiągnięcie Kimiego Raikkonena, który 3 lata temu w Rajdzie Turcji, jadąc Citroenem C4 WRC (czyli autem o klasę lepszym niż Citroen DS3 RRC Kubicy), zajął również 5. miejsce.

Ten trzeci już rajdowy triumf pozwolił Kubicy mu na objęcie prowadzenia kategorii WRC2!

Poniżej cykl filmów z przejazdów kilku OS-ów załogi Kubica/Baran podczas Rajdu Niemiec. Interesujące są również rozmowy, jakie z Kubicą przeprowadził Eryk Mełgwa z TVP Sport. Nas szczególnie zaintrygowało to, co Robert powiedział na mecie Rajdu Niemiec, że ma nadzieję, iż nie będzie jeździł w rajdach...