Wyścigowe Mistrzostwa Polski z Interia Team

Na Torze Poznań odbyła się pierwsza runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas upalnego weekendu w Wielkopolsce można było zobaczyć kierowców rywalizujących w ramach pucharów Porsche GT3 CCCE, BMW, Malucha, a także w Wyścigu Godzinnym, w którym walczyła również ekipa Interia Team. Adam i Tomek Rzepeccy, uczestnicy tegorocznego Skoda Octavia Cup, wygrali zmagania w swojej klasie, a w generalce zajęli 3. miejsce.

Pierwsza runda WSMP zgromadziła na starcie ponad 100 kierowców. Najliczniej obsadzona była Dywizja Narodowa DN-5 Cup, w której zawodnicy używają samochodów BMW różnych generacji i modeli. Najszybszym zawodnikiem minionego weekendu okazał się Robert Hudziak (BMW E30), który na mecie 25-minutowego wyścigu o niespełna 7 sekund pokonał Konrada Tadla (BMW E36), a trzecie miejsce zajął Paweł Malczak (BMW E36).

Na poznańskim torze rozegrano również dwa wyścigi drugiej rundy Platinum Porsche GT3 CCCE. Oba wygrał Piotr Parys, który komplet zwycięstw odniósł również podczas pierwszej rundy na Slovakiaringu. 16-letni mieszkaniec Lublina zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji pucharu.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudzała rywalizacja w kategorii DN-8, kiedy na torze pojawiły się kultowe wręcz Fiaty 126p. Zdecydowanie najszybszym maluchem na Torze Poznań był pojazd Bartosza Idźkowskiego (kl. 8.2), a wśród użytkowników bardziej klasycznych egzemplarzy najlepiej radził sobie Michał Ghany (kl. 8.1).

Zwieńczeniem weekendu w Wielkopolsce była sobotnia runda Mistrzostw Polski Wyścigów Godzinnych. Na starcie pojawiło się 16 kierowców, przy czym najszybszym w stawce był Radical duetu Marcin Marcinkiewicz/Mariusz Miszta, najwolniejszym Fiat Panda pary Garstecki/Kowner. Pomiędzy nimi były auta ekipy Interia Team: Porsche 997 Marka Rzepeckiego oraz pucharowa Skoda Octavia RS Adama i Tomasza Rzepeckich.

Po godzinie jazdy jako pierwszy linię mety minął Radical prowadzony przez Mariusz Misztę. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli bracia Rzepeccy. Przy okazji Skoda Octavia w barwach Interii okazała się najlepsza w swojej klasie. Porsche Marka Rzepeckiego niestety nie dotarło do mety: 997-ka ucierpiała mocno w zamieszaniu podczas 21 okrążenia i dalsza jazda nie była możliwa.

- Pierwsza runda Mistrzostw Polski Wyścigów Godzinnych była dla nas znakomitą okazją do lepszego poznaniu Skody Octavii RS - mówił na mecie zawodów Adam Rzepecki. - Cel był jasny: wygrać klasę i zająć jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Miejsce na podium cieszy, ale przed kolejną rundą Octavia Cup ważne są również przejechane kilometry. Na naszym domowym torze wszystko działało znakomicie, więc mamy nadzieję, że podobnie będzie już w przyszłym tygodniu na Red Bull Ringu - zakończył tegoroczny maturzysta, który na austriacką rundę pucharu Skody przyjedzie prosto z egzaminu.