Volkswagen poza zasięgiem. Kubica 24.

Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) wygrał w sobotę Rajd Szwecji, drugą rundę mistrzostw świata. Michał Sołowow zajął 17. miejsce, a Robert Kubica (obaj Ford Fiesta WRC) był 24.

Drugie miejsce wywalczył Norweg Andreas Mikkelsen (Polo WRC) tracąc 53,6 s, a trzecie jego rodak Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) - strata 59,5.

Kubica, który w trakcie rozgrywanej w zimowych warunkach imprezy kilka razy wypadł z trasy, stracił do zwycięzcy 36.12,4. Na 17. pozycji został sklasyfikowany Michał Sołowow (Fiesta WRC), który był wolniejszy od Latvali o 22.16,9.

Bardzo dobrze pojechał Hubert Ptaszek (Ford Fiesta R2). 20-letni kierowca z Torunia zajął w klasyfikacji generalnej 23. lokatę, ale wygrał klasę RC 4, a wśród kierowców samochodów z przednim napędem był drugi.

"To był bardzo trudny weekend. Zaczęliśmy dobrze, ale wczoraj popełniłem głupi błąd, po skoku lądując na skręconych kołach. Później nie mogłem znaleźć wyczucia w tych zdradliwych warunkach. Zakładaliśmy ukończenie rajdu, oczywiście bez błędów. Zadanie udało się zrealizować, jesteśmy na mecie i to jest coś pozytywnego. Zdobyliśmy nowe doświadczenia" - powiedział na mecie Kubica, mistrz świata WRC-2 w poprzednim sezonie.

TUTAJ posłuchasz co na mecie mówił Robert Kubica.

Obrońca tytułu mistrzowskiego Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) był szósty ze stratą 4.29,9.

miejsce, tracąc ponad 24 minuty. Najważniejsza jest jednak dalsza jazda i możliwość zdobywania doświadczenia.

Piątkowa jazda Kubicy na rajdzie Szwecji:

Latvala, który wygrał Rajd Szwecji po raz trzeci w karierze, został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Na drugie miejsce spadł zwycięzca pierwszej eliminacji MŚ Rajdu Monte Carlo - Ogier.

Sobotnie problemy Kubicy:

Z 23 rozegranych odcinków specjalnych (jeden - OS 21 został odwołany z powodu opóźnienia poprzedniego), najwięcej - dziesięć wygrał Ogier. Na pięciu triumfował Latvala, na czterech Mikkelsen, dwa wygrał Oestberg, a po jednym Estończyk Ott Tanak i Norweg Henning Solberg, brat mistrza świata Pettera.

Trzecią rundą rajdowych mistrzostw świata będzie w dniach 6-9 marca Rajd Meksyku.