Udany weekend dla Gładysz Karting Team

Gładysz Karting Team ma za sobą pierwszą serię Kartingowych Mistrzostw Polski Rotax Max Challenge Poland. Na Torze Poznań cała trójka w barwach tarnowskiego zespołu zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Natalia i Maciej Gładyszowie oraz Maciej Rzucidło rozpoczęli walkę w zawodach od czwartkowych treningów, podczas których mieli okazję zapoznać się z torem. Następnie w sobotę przystąpili do właściwej rywalizacji. Maciej startujący w kategorii Pokazy Micro Max w obu sobotnich wyścigach spisywał się bardzo dobrze.

Jego siostra Natalia walczyła z powodzeniem w Micro Max. Startująca jako jedyna dziewczynka w stawce 9-latka w pierwszym wyścigu zajęła 11. miejsce, natomiast w drugim poprawiła swoją pozycję i minęła linię mety jako 10. Z bardzo dobrej strony pokazał się także powracający do ścigania w kartingu Mateusz Rzucidło. Pierwszy wyścig Senior Max ukończył na 8. miejscu, a drugi po ostrej walce na 5. miejscu.

Niedzielna cześć zawodów była równie udana dla Gładysz Karting Team. Maciej spisywał się rewelacyjnie w Pokazy Micro Max (kategorii przygotowującej najmłodszych do profesjonalnych startów). Dzięki temu w drugiej serii Kartingowych Mistrzostw Polski RMCP zobaczymy 7-latka jako pełnoprawnego zawodnika. Natalia potwierdziła dobrą formę - wyścigi numer trzy oraz cztery w Micro Max ukończyła na 12. i 11. miejscu. Najstarszy z całej trójki Mateusz Rzucidło w trzecim wyścigu w kategorii Senior Max był 8. Niestety nie dane mu było wystartować w ostatnim czwartym wyścigu, ponieważ nad poznańskim torem przeszła ogromna burza. Obiekt został kompletnie zalany wodą, a zniszczeniu uległo kilka namiotów zespołów.

Walka w Kartingowych Mistrzostwach Polski RMCP jest podzielona na dwie serie. Po zawodach w Poznaniu zawodnicy ponownie zmierzą się 22-23 sierpnia w Zielonej Górze, gdzie również nie zabraknie Gładysz Karting Team.