Toyota wygrywa Le Mans

24-godzinny wyścig Le Mans wygrała ekipa Toyoty. W zwycięskim teamie jechali Brytyjczyk Mike Conway, Japończyk Kamui Kobayashi i Argentyńczyk Jose Maria Lopez.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej także zajęła ekipa Toyoty w składzie Szwajcar Sebastien Buemi, Japończyk Kazuki Nakajima i Brendon Hartley z Nowej Zelandii. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół Alpine A480-Gibson w składzie Brazylijczyk Andre Negrao oraz Francuzi Nicolas Lapierre i Matthieu Vaxiviere.

Samochód belgijskiego zespołu WRT z Robertem Kubicą (poza nim jechali Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye)  uległ awarii na ostatnim, 363 okrążeniu. Team stracił pewną wygraną w kategorii LMP2.

Więcej szczęścia niż krakowianin w tegorocznej edycji wyścigu miał Jakub Śmiechowski, który jechał w polskim zespole Inter Europol Competition. Obok niego w teamie byli Holender Renger van der Zande i Brytyjczyk Alex Brundle. Ekipa została sklasyfikowana na 10. pozycji w klasyfikacji generalnej i na piątej w LMP2.