Robert Kubica deklasuje rywali w rajdzie WRC!

Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) wygrał w klasie WRC-2 sześć z ośmiu piątkowych odcinków Rajdu Sardynii, siódmej rundy mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej Polak jest 10., a prowadzi lider mistrzostw Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

Krakowianin miał problemy na trasie trzeciego OS-u. Na szybkim zakręcie przed mostkiem, po użyciu hamulca ręcznego, samochód obróciło. Auto uderzyło tyłem w belę słomy zabezpieczającą trasę, ale uszkodzenia były minimalne i załoga mogła jazdę kontynuować.

Po "przygodzie" ze słomą były kierowca Formuły 1 wygrał w swojej klasie trzy kolejne OS-y i umocnił się na pozycji lidera WRC-2. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ogier (VW Polo WRC), choć coraz lepiej jedzie Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).

Drugi zawodnik fabrycznego teamu Volkswagena miał problemy na pierwszym odcinku, przebił koło i stracił prawie dwie minuty do zwycięzcy Ogiera. Później jednak zdecydowanie przyśpieszył, wygrał trzy OS-y i z dwunastej pozycji po pierwszej próbie, Latvala awansował na piąte miejsce po pierwszym dniu rywalizacji.

W rajdzie nie jedzie już Rosjanin Jewgienij Nowikow (Ford Fiesta WRC). Na drugim odcinku utalentowany kierowca z Moskwy wypadł z trasy i kilka razy dachował. Załodze na szczęście nic poważnego się nie stało, ale samochodu nie uda się naprawić i Nowikow nie ma szans, aby w sobotę pojechać w systemie Rally2. Michał Kościuszko, po raz pierwszy startujący Fiestą WRC, jest sklasyfikowany na 8. pozycji.

Kubica wygrał w klasie WRC-2 cztery z ośmiu sobotnich odcinków Rajdu Sardynii. W klasyfikacji generalnej Polak jest 11., a prowadzi lider mistrzostw Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC). Michał Kościuszko, po raz pierwszy startujący Fiestą WRC, jest sklasyfikowany na 7. pozycji.

"Trochę zmieniłem pod siebie ustawienia samochodu i jedzie mi się znacznie lepiej. Na wszystkich czterech oesach wjeżdżaliśmy w pierwszą dziesiątkę. Do mety jeszcze cztery odcinki. Chcielibyśmy utrzymać siódmą pozycję, ale musimy pamiętać, że za plecami mamy bardzo szybko jadącego Elfyna Evansa" - powiedział Kościuszko.

Drugie miejsce stracił Mikko Hirvonen, który wypadł z drogi na początku drugiego odcinka specjalnego i znalazł się rowie. Nowym wiceliderem został Thierry Neuville, który traci do Ogiera 1.15,9.

Po południu zawodnicy mają do przejechania kolejne cztery odcinki specjalne.