Rajdowe MŚ - triumf Hyundaia w Argentynie

Jadący Hyundaiem i20 Hayden Paddon z Nowej Zelandii wygrał samochodowy Rajd Argentyny, 4. rundę mistrzostw świata. Wyprzedził o 14,3 s lidera klasyfikacji generalnej cyklu Francuza Sebastiena Ogiera (VW Polo-R). 12. miejsce zajął Hubert Ptaszek (Peugeot 208 T16).

Paddon wygrał rundę MŚ po raz pierwszy w karierze. Pozbawił z kolei Ogiera pierwszego triumfu w tej imprezie.

"Nie mogę w to uwierzyć. Przygotowywałem się do tej imprezy przez trzy tygodnie. Kiedyś te wąskie i kręte fragmenty mi nie pasowały i nie sądziłem, że mamy szansę, ale dzisiaj wycisnąłem z samochodu maksimum. Jeszcze wiele z tym autem osiągniemy" - powiedział szczęśliwy zwycięzca, cytowany w serwisie wrc.com.

W programie tegorocznych mistrzostw świata jest 14 rajdów. Siódmą rundą będzie Rajd Polski, który zostanie rozegrany na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek na początku lipca.

Wyniki końcowe (po 18 odcinkach specjalnych)