Rajd Warszawski: wygrana Dytki!

Paweł Dytko wygrał Rajd Warszawski ostatnią eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca toyoty corolli WRC dosłowanie na ostatnim odcinku specjalnym wyprzedził jadącego takim samym samochodem Tomasza Czopika. Na trzecim miejscu w generalce uplasował się Zbigniew Gabryś, który jednocześnie został zwycięzcą w grupie N.

Dytko odrabiał dzisiaj mozolnie ponad siedmiosekundową stratę do Tomasza Czopika z pierwszego etapu i zwyciężył ostatecznie o zaledwie 2,8 sekundy. Dytko był także najszybszy na większości odcinków specjalnych za co otrzymał dodatkowy punkt.

Trzecie miejsce w generalce i jednocześnie pierwsze w grupie N zajął Zbigniew Gabryś (Mitsubishi Lancer Evo6) zapewniając sobie tytuł drugiego wicemistrza N-ki.

Czwarte miejsce zajął Sebastian Frycz. Kierowca Opla Corsy zdobył tym samym tytuł mistrza Polski w Trofeum 1600. Wicemistrzem został Marcin Bełtowski .

Klasyfikację Pucharu Peugeota wygrał Mariusz Pelikański, ale mistrzostwo może świętować Piotr Adamus, który dziś zajął drugie miejsce.

10. SZTERLEJA   Peugeot +00:15:40.8

Dowiedz się więcej na temat: kierowca toyoty | kierowca | zbigniew | Mitsubishi | Peugeot | wygrana | rajd