Rajd Szwecji OS8: Wypadek Pykalisto i Rovanpery

Ósmy odcinek specjalny Rajdu Szwecji (2. eliminacja RMŚ 2003) został zatrzymany z powodu wypadku na trasie.

Peugeot 206 WRC, zajmującego do tego momentu 6. miejsce, Juuso Pykalisto dachował, a w niego wpadł Peugeot 206 WRC Harri Rovanpery (4. pozycja w rajdzie). Obaj kierowcy wycofali się z imprezy, ale nie ponieśli żadnych poważniejszych obrażeń.

Próba została zatrzymana, gdyż oba samochody zablokowały przejazd. Sędziowie zadecydowali, że dziewięć załóg, które ukończyły oes w normalnych warunkach zatrzyma swoje czasy. Gronholm, Makinen i Burns otrzymali czasy zwycięzcy odcinka, Carlosa Sainza. Pozostali zawodnicy otrzymali gorszy o niemal 18 sekund czas Armina Schwarza.

Zobacz galerię z Rajdu Szwecji.

Dowiedz się więcej na temat: zatrzymana | wypadek | wrc | Peugeot | rajd | rajd szwecji