Rajd Madery: Szóste miejsce Kuliga

Włoch Andrea Aghini wygrał Rajd Madery - siódmą eliminację Rajdowych Mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku - 20.

Janusz Kulig jadący Fordem Focusem WRC zajął szóstą lokatę i utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej RME. Drugi Polak, Leszek Kuzaj wycofał się z rywalizacji na dwunastym odcinku specjalnym po urwaniu dwóch kół w swoim Peugeocie 206 WRC.

Startujący w Peugeocie 206 WRC Aghini utrzymał prowadzenie na dwóch ostatnich odcinkach specjalnych imprezy. Na próbie numer 26 był najszybszy, na kolejnej uległ najgroźniejszemu rywalowi - Miguelowi Camposowi (również Peugeot), ale w ostatecznym rozrachunku pokonał go o ponad dwanaście sekund. Trzecie miejsce przypadło nieco wolniej, ale równo jadącemu Renato Travaglii. Startujący Peugeotem 206 WRC Włoch zdobył tym samym osiemdziesiąt punktów do klasyfikacji mistrzostw Europy i wygląda na to, że będzie najgroźniejszym rywalem naszego Janusza Kuliga w walce o europejski czempionat.

Kolejne miejsca w rajdzie przypadły odpowiednio: Henrikowi Lundgaardowi (Subaru Impreza WRC), Manfredowi Stohlowi (Peugeot 206 WRC) i Januszowi Kuligowi. Nasz kierowca, mimo kłopotów technicznych pod koniec dzisiejszego dnia, zdołał utrzymać się na szóstej pozycji, dzięki czemu wzbogacił swoje konto o kolejne dwadzieścia punktów. Krakowski kierowca wciąż prowadzi w klasyfikacji mistrzostw Europy, jednak wszystko wskazuje na to, że ostatnich trzech eliminacjach czekać go będzie zacięta walka z Travaglią.