Rajd Kormoran: Zwycięstwo Kuzaja

Leszek Kuzaj na Subaru Impreza wygrał Rajd Kormoran, kolejną eliminację rajdowych mistrzostw Polski. Krakowian wyprzedził Tomasza Kuchara i Krzysztofa Hołowczyca (obaj Ford Focus). Czwarte miejsce zajął Tomasz Czopik (Subaru Impreza).

W grupie N zwyciężył Michał Bębenek, który aż o trzy minuty wyprzedził drugiego Sebastiana Frycza. Trzecie miejsce zajął Maciej Lubiak (wszyscy Mitsubishi Lancer).

W klasyfikacji Super1600 od startu do mety prowadził Grzegorz Grzyb (Peugeot 206).

Ostatnie dwa oesy przebiegły pod znakiem rywalizacji o 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, o które walczyli Kuchar z Hołowczycem oraz o 2. miejsce w klasie A6, gdzie rywalizowali Bełtowski i Adamus.

Siódmy odcinek specjalny wygrał Hołowczyc, który do Kuchara odrobił ponad siedem sekund i przed ostatnim ponad 30-kilometrowym oesem tracił tylko 1,6 s. Na ostatniej próbie Kuchar nie dał sobie jednak odebrać drugiego miejsca. Wygrał oes o 3,8 s wyprzedzając Hołowczyca, któremu ostatecznie do drugiego miejsca zabrakło 5,4 s. Na obu ostatnich próbach dopiero na trzecim miejscu przyjeżdżał mający bezpieczną przewagę Leszek Kuzaj.

Niemniej emocjonująca walka toczyła się w klasie A6. Po sześciu odcinkach specjalnych drugi Adamus (Peugeot 206) miał 5 sekund przewagi nad Bełtowskim (Skoda Felicja). Po oesie siódmym Bełtowski powrócił na drugie miejsce z 11 s przewagi. Niestety zawodnik nie ukończył ostatniej próby i drugie miejsce przypadło Adamusowi. Trzecie miejsce zajął Dariusz Chudobiński (Peugeot 206).

W pucharze Peugeota wygrał Marcin Pasecki przed Mariuszem Pelikańskim i Łukasz Witasem. Rajdu nie ukończył m.in. prowadzący sześciu oesach Łukasz Szterleja (dachowanie na oesie siódmym). Pelikańskiemu wygrana wymknęła się z rąk na ostatnim odcinku specjalnym, gdzie z powodu awarii skrzyni biegów stracił blisko minutę do Paseckiego.