Rajd Katalonii: Solberg najszybszy na 10. OS-ie, Sainz out

Dopiero 10. odcinek specjalny (wystartował z 13-to minutowym opóźnieniem) Rajdu Katalonii (czwarta eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata) przyniósł innego zwycięzcę niż Gilles Panizzi. Tutaj fotogaleria z rajdu Katalonii 2002.

Najszybciej próbę Coll de Bracons II o długości 19.65 km pokonał Petter Solberg, który zaledwie o 0,2 sekundy pokonał lidera rajdu. Odcinek okazał się pechowy dla startującego po raz 155 w MŚ Carlosa Sainza. Hiszpan, który po raz pierwszy podróżuje z Marciem Marti miał wypadek, ale na szczęście załodze nic się nie stało. Na dziesiątym kilometrze Sainz uderzył w zaparkowany zbyt blisko drogi samochód jednego z widzów. Z powodu zbyt dużej liczby kibiców i źle zaparkowanych aut odwołany został pierwszy przejazd tego odcinka. - Carlos podczas cięcia zakrętu wypadł na zewnętrzną i uderzył w zaparkowany na poboczu samochód - powiedział Malcolm Wilson. Na drugim miejscu cały czas umacnia się Richard Burns. Dalsze pozycje zajmują Bugalski, Loeb, Gronholm, Solberg i McRae. Na ósme miejsce po wypadku Sainza awansował Markko Martin. "Dziesiątkę" zamykają Rovanpera i Gardemeister. Do Fina ponownie zbliżył się Freddy Loix, który traci już tylko nieco ponad 20 sekund. O punkt dla producentów toczy się zatem zażarta walka.