Rajd Karkonoski na mecie. Groźny wypadek i pożar

Łukasz Habaj z pilotem Piotrem Wosiem, jadący Fordem Fiestą R5, wygrali w Jeleniej Górze 30. Rajd Karkonoski, drugą rundę mistrzostw Polski. To czwarte w karierze zwycięstwo tej załogi w rundzie mistrzostw kraju.

Drugie miejsce zajął trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto) tracąc do zwycięzcy 26,1 s, a trzecie lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb (Fiesta R5) - strata 27,1 s.

Habaj triumfował na czterech z dziewięciu rozegranych odcinków specjalnych, dodatkowe 3 pkt do klasyfikacji mistrzostw Polski zdobył za wygranie w Jeleniej Górze ostatniego odcinka Power Stage (6,3 km). Trzy wygrał Bouffier, a dwa Grzyb.

W Jeleniej Górze nie startował mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała. Bielszczanin nie jechał także w pierwszej rundzie cyklu - Rajdzie Świdnickim.

Na 6. odcinku specjalnym Lubomierz 2 (12,4 km), który wygrał Habaj, groźny wypadek miał Radosław Typa z pilotem Danielem Siatkowskim (Peugeot 208). Ich samochód wypadł z drogi i zapalił się. Zawodnicy, którzy ulegli poparzeniom, zostali przewiezieni do szpitala. Według pierwszych, nieoficjalnych informacji, ich stan nie jest poważny.

Na ósmej pozycji uplasował się Jan Chmielewski, pierwszy kierowca, który jechał samochodem tylko z przednim napędem (2WD). Wszystkie Fiesty R5 to auta czteronapędowe (4WD).

Liderem mistrzostw Polski pozostał Grzyb z dorobkiem 43 pkt, na drugie miejsce awansował Habaj - 32 pkt, a trzeci jest Tomasz Kuchar - 30 pkt.

W sezonie 2015 w rajdowych mistrzostwach Polski zaplanowane jest osiem rund, kolejną będzie od 19 do 21 czerwca Rajd Gdańsk Baltic Cup, a ostatnią w połowie listopada Rajd Arłamów.