Rajd Dolnośląski. Habaj zwycięzcą i liderem

Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5) wygrał 49. Rajd Dolnośląski, 7. rundę mistrzostw kraju, dzięki czemu został liderem klasyfikacji generalnej. Trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto) stracił szansę na zwycięstwo po awarii samochodu.

Drugie miejsce ze stratą 11,3 s zajął Jakub Brzeziński, a trzecie Grzegorz Grzyb (obaj Ford Fiesta R5) - strata 12,8 s.

Habaj w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski awansował na pozycję lidera z dorobkiem 124 pkt. Grzyb i Bouffier są ex aequo na drugiej pozycji - po 119 pkt.

Pecha miał Bouffier, który w sobotę wygrał cztery pierwsze odcinki, ale był tylko na 6. pozycji, gdyż dostał jedną minutę kary za zbyt wczesny wjazd na PKC (punkt kontroli czasu). Do piątego OS-u nie wystartował z powodu awarii samochodu.

W niedzielę wrócił na trasę, ale bez szans walki o zwycięstwo. W sumie Francuz wygrał sześć z 12 odcinków specjalnych (cztery w sobotę i dwa w niedzielę). Habaj, który po raz trzeci z rzędu triumfował w Rajdzie Dolnośląskim, zanotował cztery zwycięstwa - po dwa w sobotę i niedzielę.

O tytule mistrza Polski zadecyduje ostatnia runda w kalendarzu - Rajd Arłamów (12-14 listopada).

Bazą imprezy będzie hotel Arłamów (w tym park serwisowy). Ceremonia startu odbędzie się 13 listopada o 15.15 na rynku w Przemyślu, natomiast ceremonia mety pod hotelem w sobotę o 16.00.

Odcinek testowy zostanie rozegrany w Malawie. Zawodnicy będą mieli do przejechania osiem odcinków specjalnych.