Rajd Cypru. Fantastyczny weekend Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął drugie miejsce w Rajdzie Cypru, dziewiątej rundzie mistrzostw Europy. Wygrał Yazeed al-Rajhi z Arabii Saudyjskiej (Ford Fiesta RRC). Polak awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Po sobotnim etapie Kajetanowicz, jadący z pilotem Jarosławem Baranem, wyprzedzał kierowcę z Arabii Saudyjskiej o 3,8 s. W niedzielę al-Rajhi był jednak znacznie szybszy i jego łączny czas po wszystkich oesach był lepszy o 48,9 s. Trzecie miejsce zajął Katarczyk Abdulaziz al-Kuwari - strata 1.30,5 do zwycięzcy.

"Przed rajdem drugie miejsce wziąłbym w ciemno. Fantastyczny weekend, podium jeszcze tydzień temu było w sferze marzeń, dziś stało się rzeczywistością. Duże brawa dla całego zespołu, wszystkich, którzy nas wspierają. Dziękuję. Ten wynik dodaje nam skrzydeł na kolejną część sezonu" - powiedział Kajetanowicz.

Kajetanowicz wygrał cykl Gravel Masters, do którego zaliczają się eliminacje ME rozgrywane na nawierzchni szutrowej. W klasyfikacji generalnej ME Polak awansował na trzecie miejsce. Prowadzi Fin Esapekka Lappi, który na Cyprze nie startował.

Do zakończenia imprez pozostały dwa rajdy - w Szwajcarii i Francji.