Rajd Australii. Triumf Volkswagenów

Broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) wygrał w niedzielę Rajd Australii, 10. rundę samochodowych mistrzostw świata. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) zajął dziewiąte miejsce.

Ogier wyprzedził o 6,8 s Fina Jariego-Mattiego Latvalę (VW Polo-R) oraz o 1.18 Norwega Andreasa Mikkelsena (VW Polo-R). Tym samym zespół z Wolfsburga zapewnił sobie drugie z rzędu mistrzostwo świata producentów!
 Kubica, jadący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, stracił do zwycięzcy 6.39,8.

Francuski kierowca był zdecydowanie najlepszy na antypodach, uzyskał najlepsze czasy na 10 z 20 odcinków specjalnych. Siedem z nich wygrał Latvala, a trzy Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3), który uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów.
 30-letni Ogier umocnił się na prowadzeniu w punktacji MŚ sezonu 2014.