Lexus RC F zwycięża w Super GT

Podczas rozgrywanej w miniony weekend na japońskim torze Motegi ósmej rundy wyścigów Super GT, Lexusy RC F zajęły pierwsze i drugie miejsce.

Sportowe wydarzenie na torze Motegi miało wyjątkowy charakter, bo w jego ramach rozegrano nie jedną a dwie rundy Super GT - trzecią, która według harmonogramu miała się odbyć w maju, jednak została wówczas odwołana ze względu na trzęsienie ziemi, oraz ósmą.

Jadący Lexusem RC F z numerem 39 były kierowca Formuły 1 Heikki Kovalainen oraz Kohei Hirate (Team SARD) przystąpili do wyścigów z czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw GT500 ze stratą 11 punktów do lidera. Drugie miejsce w sobotnim wyścigu 3. rundy dało im awans w tabeli przed 8. rundą i zdopingowało do walki w kolejnym wyścigu. W niedzielę Kovalainen i Hirate stanęli na wysokości zadania i po spektakularnej walce dojechali na metę jako pierwsi. Drugie miejsce zajął Lexus RC F numer 6 z załogą w składzie Andrea Caldarelli i Kazuya Oshima.

Zwycięstwo to dało załodze SARD podwójne mistrzostwo sezonu 2016 - w kategorii kierowców i załóg.

To kolejny ze świetnych startów Lexusów RC F w zawodach Super GT. W uznawanym za najbardziej wymagający w serii Super GT wyścigu Suzuka 1000 km, którego trasa jest ponad trzykrotnie dłuższa od dystansów większości innych wyścigów, zespoły jadące Lexusami RC F zdominowały czołówkę wyników, zajmując pięć miejsc w pierwszej dziesiątce, w tym pierwsze i drugie na podium.