Kartingowe Mistrzostwa Polski. Pewne zwycięstwo Macieja Gładysza

W miniony weekend w Bydgoszczy rozegrano pierwszą rundę Kartingowych Mistrzostw Polski. Jednym z faworytów rywalizacji w kategorii Mini Rok był wspierany przez nasz portal Maciej Gładysz, który bez większych problemów pokonał rywali wygrywając wszystkie wyścigi. Młody tarnowianin objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Kartingowe Mistrzostwa Polski to najstarszy cykl rozgrywek w naszym kraju. Rozgrywany jest od 1967 roku. W tym sezonie do rywalizacji KMP zaliczane będą dwa weekendy wyścigowe. Pierwszy z nich już za nami. Na kartodromie w Bydgoszczy w miniony weekend odbyła się inauguracyjna runda tegorocznych mistrzostw.

W ramach KMP rozgrywanych jest osiem kategorii. Mini Rok, w której ścigają się młodzi kierowcy zaliczana jest do rywalizacji Mistrzostw Polski Młodzików. Maciej Gładysz, który pewnie wygrał bydgoską inauguracyjna rundę ma już na swoim koncie tytuł mistrzowski. W sezonie 2017 wygrał rywalizację kategorii Rotax Micro Max i został jednym z najmłodszych mistrzów Polski w historii rozgrywek.

Bydgoski weekend wyścigowy przebiegał pod dyktando tarnowskiego mistrza. Maciej zdobył pole position w treningu oficjalnym i był poza zasięgiem rywali we wszystkich czterech wyścigach o punkty. Czterokrotne pierwsze miejsce dało mu komplet punktów w klasyfikacji indywidualnej zawodów i pewne prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Gładysz należy do zdecydowanych faworytów tegorocznym mistrzostw. Jest kierowcą polskiego teamu satelitarnego fabryki Parolin.

"To był bardzo udany weekend w moim wykonaniu. Wygrałem czasówkę i wszystkie wyścigi. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ moi rywale byli niezwykle wymagający. Bardzo dziękuje mojemu teamowi za świetnie przygotowany  sprzęt i doskonałą współpracę. Podziękowania dla moich sponsorów i mojej rodziny, która mocno trzymała za mnie kciuki"- dodał Maciek.

Maciej Gładysz to jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych najmłodszego pokolenia w Polsce. W tegorocznych rozgrywkach najbardziej prestiżowych zawodów w Europie - WSK - stanął na podium rundy Super Master Series w międzynarodowej kategorii Mini 60. Jest członkiem Akademii Orlen Team oraz kartingowej kadry narodowej młodzików Polskiego Związku Motorowego.

Najbliższe zawody w których wystartuje Maciej, to II runda Rok Cup Poland, która odbędzie się 17-19.05.2019 na torze w Zielonej Górze.