​Giermaziak szósty, ale nadal liderem

Jakub Giermaziak z zespołu Verva Racing Team zajął szóste miejsce w niedzielnym wyścigu Porsche Supercup na niemieckim torze Hockenheim i utrzymał się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu.

Wyścig wygrał Duńczyk Nicki Thiim, który był najszybszy także w sobotę w walce o pole position. Drugie miejsce wywalczył kierowca z Nowej Zelandii Earl Bamber, a trzecie Francuz Kevin Estre.

Giermaziak stracił do zwycięzcy 6,799. Na 10. pozycji uplasował się Robert Lukas ze stratą ponad 10 s.

W tegorocznym sezonie Giermaziak odniósł już dwa zwycięstwa. Triumfował 22 czerwca w Austrii na torze Red Bull Ring oraz 25 maja na ulicznym torze w Monte Carlo.

Podczas wyścigu doszło do kilku kolizji, gdyż przyczepność toru była dość słaba ze względu na deszcz, który spadł przed zawodami.

W klasyfikacji generalnej liderem jest nadal Giermaziak - 76 pkt, a na drugiej pozycji znajduje się Bamber - 71 pkt.    Następny wyścig cyklu zaplanowano na 27 lipca przed Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.