Fiat Grande Punto zwycięzcą w Rajdzie Ciocco

Udany początek sezonu dla Fiata Grande Punto: podczas Rajdu Ciocco, pierwszej eliminaccji Rajdowych Mistrzostw Włoch, Paolo Andreucci oraz Anna Andreussi wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy wyprzedzili Mitsubishi Lancer prowadzonego przez Gianfranco Cunico oraz Subaru, za których kierownicami zasiadali Luca Cantamessa i Andrea Aghini. Na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej zakończył rajd drugi samochód z fabrycznego teamu Fiata, powierzony załodze Andrea Navarra-Guido D'Amore.

Andreucci wysunął się na prowadzenie podczas trzeciego odcinka specjalnego, wygrywając podczas pierwszego etapu rajdu w sumie pięć OS-ów na 9 rozegranych tego dnia. W drugim dniu rajdu Andreucci umiejętnie zarządzał uzyskaną przewagą, podczas gdy jego kolega z teamu, Andrea, Navarra, rozpoczął fantastyczną walkę, co zaowocowało zwycięstwem podczas pierwszego odcinka specjalnego rozegranego tego dnia, i w efekcie pozwoliło mu się przesunąć z 7 na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Udany powrót Fiata do rajdów przypomniał o przeszłości - już wcześniej zdarzały się tak udane rozpoczęcia sezonu. Na przykład w 1976 roku Fiat 131 Abarth prowadzony przez Makku Alen'a wygrał swój pierwszy rajd - Rajd Tysiąca Jezior w Finlandii. Fiat 131 Abarth zdobył potem trzy tytuły mistrzowskie. Grande Punto to pierwsze auto Fiata z napędem na cztery koła, które wygrało rajd.

Najbliższe zawody to Rajd Adriatyku, odbywający się w Senigallii w dniach 1-2 kwietnia, gdzie Fiat Grande Punto zadebiutuje na nawierzchni szutrowej.

TUTAJ przeczytasz o jak zbudowane jest Punto S2000.

Dowiedz się więcej na temat: Grand | zwycięzcy | rajd | Fiat | Fiata | Fiat Grande Punto