Dubaj. Wspaniały sukces polskiego zespołu R8 Motorsport

O godzinie 14 czasu lokalnego zakończył się wyścigowy maraton - Hankook 24H Dubai. Do imprezy zgłoszono 95 samochodów. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło również Polaków.

Największy sukces odniósł zespół R8 Motorsport, zajmując w swojej klasie (A3T)  drugie miejsce.  Na podium stanęli Dominik Kotarba-Majkutewicz, Adam Gładysz, Robertas Kupcikas, Dylan Pereira i Marcin Jaros. Ich 310- konny Volkswagen Golf GTI Endurance wytrzymał morderczą, 24 godzinną  jazdę. W tym czasie przejechał  w wyścigowym tempie 509 okrążeń.

Szybszy od polskiego zespołu  był tylko  Seat leon  Super Copa LR  libańskiego zespołu  Memac Ogilvy Duel Racing (518 okrążeń).
Kolejna polska ekipa, team Förch Racing by Lukas Motorsport w klasie 997 zajęła 5 miejsce, zespół  KPM Racing, w którym Golfem z silnikiem Diesla startowała Gosia Rdest zajął w klasie A2 9 miejsce, a 13 pozycję wywalczył belgijski team dysponujący Toyotą GT86. W tym ostatnim zespole jechał kolejny Polak,  Maciej Dreszer.

W klasyfikacji generalnej po raz trzeci w ostatnich czterech latach triumfował niemiecki  zespół Black Falcon dysponujący Mercedesem SLS AMG GT3 (przejechał 604 okrążeń).