Drugie miejsce Polaka na Silverstone

Jakub Giermaziak z zespołu Verva Racing Team zajął drugie miejsce w niedzielnym wyścigu Porsche Supercup na angielskim torze Silverstone i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu.

Zwyciężył niespodziewanie Austriak Clemens Schmid, który dotychczas nigdy nie plasował się wyżej niż na 9. pozycji. Giermaziak stracił do zwycięzcy 1,548 s.

Trzecie miejsce zajął kierowca z Nowej Zelandii Earl Bamber ze stratą 1,924 s. Na 9. pozycji został sklasyfikowany Robert Lukas - strata 9,862 s, który startował z 15 pola. Lukas na trzecim okrążeniu awansował nawet na 7. miejsce, ale ostatecznie minął metę na 9.

Giermaziak w tegorocznym sezonie odniósł już dwa zwycięstwa, triumfował 22 czerwca w Austrii na torze Red Bull Ring oraz 25 maja na ulicznym torze w Monte Carlo.