Drift Masters Grand Prix - II runda

Za nami kolejna, druga runda zawodów Drift Masters Grand Prix, która tym razem odbyła się w Toruniu. Warunki, jakie zawodnikom zapewnili organizatorzy zawodów były unikalne na skalę światową - po raz pierwszy w historii drifterzy zmierzyli się na profesjonalnym torze żużlowym, na którym specjalnie na ten jeden dzień została wylana asfaltowa nawierzchnia. Było to jedyne tego typu wydarzenie w światowej historii driftu.

Na Motoarenie zmierzyło się 30 najlepszych polskich kierowców. Kibice mogli podziwiać nie tylko ich brawurową jazdę, ale również wyjątkowe samochody, których moc oscylowała w przedziale od 400 do 1000 koni mechanicznych.

W sobotnich kwalifikacjach wyłoniono TOP16, która zmierzyła się w jeździe w parach.

Po zaciętej walce zwycięzcą drugiej rundy zawodów został Piotr Więcek z BudMat Auto Team (ma na swoim koncie również pierwsze miejsce z I rundy DMGP). Stał się niekwestionowanym liderem w klasyfikacji generalnej zawodów, których ostatnia runda odbędzie się 13 - 14 września w Karpaczu.

Łączna pula nagród dla  pięciu najlepszych zawodników wyniosła 40.000 PLN i przypadła do podziału:

1.       miejsce: Piotr Więcek

2.       miejsce: Grzegorz Hypki

3.      miejsce: Marcin Mospinek

4.      miejsce: Bartek Stolarski

5.      miejsce: Wojciech Goździewicz

Mimo chwilowo niesprzyjających warunków atmosferycznych zmagania kierowców obserwowało ponad 7.000 widzów na trybunach. Ci, którzy nie mogli wybrać się do Torunia mogli śledzić zmagania zawodników na żywo dzięki  relacji live stream.

Unikalną atrakcją tego dnia były zawody kartingowe gwiazd: drifterzy vs. żużlowcy. Reprezentację żużlowców wspierał m.in. Wiesław Jaguś. Po zaciętej walce pierwsze miejsce wywalczył żużlowiec Paweł Przedpełski, dwie kolejne pozycje zdobyli drifterzy: kolejno - Paweł Trela i Marcin Carzasty.