Dobry wynik Polaków na drugim etapie Dakaru

Startujący lekkim pojazdem UTV Aron Domżała i Maciej Marton zajęli czwarte miejsce na 2. etapie Rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji kierowców samochodów ósmy był Jakub Przygoński, na tej samej pozycji zawody quadowców ukończył Kamil Wiśniewski.

Domżała i Marton stracili 3.17 do triumfatora 2. etapu Saleha Alsaifa. W niedzielę mieli kilkadziesiąt minut opóźnienia, ponieważ zatrzymali się aby pomóc rannemu motocykliście. Decyzją sędziów ten czas został im odjęty i przyznano im etapowe zwycięstwo, ale po kolejnej weryfikacji wyników sklasyfikowano ich ostatecznie na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej są wiceliderami ze stratą 39 sekund do Chilijczyka Francisco Lopeza Contardo.

Przygoński i niemiecki pilot Timo Gottschalk stracili 17.49 do zwycięzcy etapu - również jadącego Toyotą Katarczyka Nassera Al-Attiyi. Drugi w poniedziałek był Francuz Stephane Peterhansel, a trzeci - Hiszpan Carlos Sainz (obaj Mini).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Peterhansel, a Przygoński zajmuje piąte miejsce ze stratą 24.27.

W zmaganiach quadowców zwyciężył Amerykanin Pablo Copetti z 1.03 przewagi nad Chilijczykiem Giovannim Enrico i 3.30 nad prowadzącym w klasyfikacji generalnej Francuzem Alexandre'em Giroud. Wiśniewski miał 25.56 straty. Cała czwórka jedzie Yamahą.

Nie najlepiej wiodło się tego dnia polskim motocyklistom. Najlepszy z nich Maciej Giemza (Husqvarna) miał blisko pół godziny straty do zwycięzcy - nowego lidera klasyfikacji generalnej Hiszpana Joana Barredy (Honda) - i został sklasyfikowany na 22. pozycji.

W 2. etapie Rajdu Dakar z Biszy do Wadi ad-Davasir trzeba było przejechać 685 km, z których 457 stanowił odcinek specjalny.