Prawo jazdy na quada!

Środa, 22 kwietnia 2009 (14:05)

Niewykluczone, że to już ostatnie dni beztroskiej jazdy na skuterach i quadach. Od kilku miesięcy w ministerstwie infrastruktury powstawał projekt zmian w obowiązujących przepisach dotyczących skuterów i lekkich quadów.

Zdjęcie

Nowa kategoria prawa jazdy! / 
Nowa kategoria prawa jazdy!
Obecnie na skuter może wsiąść w Polsce już 13-latek, jeśli tylko posiada kartę motorowerową. Po ukończeniu 18. roku życia do kierowania skuterem o pojemności do 50 cm sześciennych uprawnia dowód osobisty.

Koniec szaleństw na quadach

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada wprowadzenie specjalnego prawa jazdy na quady. czytaj więcej

Problemem są również popularne ostatnio quady, na których poza drogami publicznymi może poruszać się każdy. Większość z tych pojazdów nie jest zarejestrowana i nie przechodzi żadnych badań technicznych. Teraz ma się to jednak zmienić. W myśl nowych przepisów, które trafiły już do Rady Ministrów wprowadzony ma zostać obowiązek rejestracji wszystkich tego typu pojazdów czterokołowych.

Reklama

Reklama

Aby zasiąść za kierownicą skutera, quada czy motoroweru trzeba też będzie mieć skończone 14 lat i prawo jazdy nowej kategorii AM. Żeby je zdobyć trzeba będzie odbyć kurs w ośrodku szkolenia kierowców i zdać egzamin w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Jeździć quadem będzie można tylko w kasku i kamizelce odblaskowej.Jeżeli wszystko pójdzie po myśli ustawodawców, nowe przepisy zaczną obowiązywać jeszcze w tym sezonie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Prawo jazdy

Więcej na temat:prawo jazdy | jazdy
POLECANE zwiń