Volkswagen Castrol Cup na finiszu

Pierwsza edycja wyścigowego Pucharu Volkswagen Castrol Cup powoli dobiega końca. Do rozegrania została tylko jedna runda, która zaplanowana została na 2 i 3 września w Miedzianej Górze pod Kielcami.

Kierowcy pucharowych golfów gościli już w tym roku na tym obiekcie, a czerwcowe zawody wygrał Marcin Bartkowiak. W najbliższy weekend rozstrzygnie się kwestia mistrzowskiego tytułu, a także obsada trzeciego stopnia podium.

Układ tabeli przed ostatnią rundą jest dosyć jasny. O pierwsze miejsce i główną nagrodę jaką jest volkswagen golf walczyć będą Litwin Robertas Kupcikas oraz poznaniak Jakub Golec. Kupcikas wygrał dotychczas dwie rundy, Golec jedną, a o tym kto odbierze kluczyki do nowego samochodu zadecydują wyniki kieleckiej eliminacji. Sprawa jest prosta: który z nich będzie wyżej w klasyfikacji, ten wygra auto i tytuł mistrza Polski.

Niezmiernie ciekawa powinna być także walka o trzecie miejsce. Na najniższy stopień podium szanse ma trzech zawodników: Zbigniew Szwagierczak, Marcin Bartkowiak oraz Bartłomiej Steinhof. Gdyby wziąć pod uwagę wyniki poprzedniej rundy rozgrywanej w Miedzianej Górze, najbliżej trzeciego miejsca jest Bartkowiak. Drugi w czerwcu był Steinhof, a Szwagierczak trzeci. Gdyby w takiej kolejności premia za trzecie miejsce przypadnie Bartkowiakowi. Wszelkie inne warianty są możliwe, dlatego walka zapowiada się niezwykle interesująco.(mw)