Szybkie "kaczki"

Jan Chmielewski z magazynu WRC na alfie 156 1.9 JTD wygrał kolejną eliminację rajdowych samochodowych mistrzostw Polski dziennikarzy, która odbyła się w miniony weekend na drogach powiatu dębickiego z bazą w Straszęcinie.

Tym razem zawody, które zorganizowane zostały przez Autoklub Dziennikarzy Polskich i Automobilklub Stomil-Dębica to bardzo szybkie OS-y (w sumie rozegrano ich 12) pokonywane w większości na 3 i 4 biegu . Rajdowe maszyny osiągały na nich prędkości grubo powyżej 100 km/h.

Zwycięstwo Chmielewskiego, którego pilotował ojciec Grzegorz Chmielewski to spora niespodzianka. Ten młody kierowca wygrał jednak całkowicie zasłużenie, choć zaledwie 3,7 sekundową różnicą. Swoje spore już umiejętności pokazał także na zorganizowanym z okazji 650-lecia miasta ulicznym odcinku specjalnym w Pilznie wygrywając go bezapelacyjnie.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Robert Magiera (Auto Bit) na astrze Gsi 2.0, na trzecim Grzegorz Krajewski (strata do zwycięzcy 11.6 sek.) z magazynu WRC (obaj na astrze GSi 2.0), na czwartym Grzegorz Zakrzewski (Echo Dnia) na alfie romeo 2.0 JTS (strata do zwycięzcy 28,9 sek.), na piątym

Tomasz Popielewicz (Inicjatywy Gospodarcze) na alfie romeo 156 2.0 TS (strata do zwycięzcy 30.1 sek) a na szóstym Michał Jackiewicz (TV Płock) na fiacie stilo 1,6 (strata do zwycięzcy 40.4 sek.).

Kolejna, ostatnia eliminacja rajdowych samochodowych mistrzostw Polski Dziennikarzy odbędzie się 23 i 24 października na trasie z Krakowa do Zakopanego. "Kaczki" pojadą swoją eliminację w ramach tradycyjnie rozgrywanego o tej porze roku rajdu Żubrów.