Rajdowe MP - mocna obsada w Karkonoszach

W drugi wakacyjny weekend, 6 i 7 lipca zostanie rozegrany Rajd Karkonoski, trzecia w tegorocznym sezonie runda mistrzostw Polski.

Na liście zgłoszeń są 44 załogi z trzykrotnym mistrzem kraju Kajetanem Kajetanowiczem (Subaru Impreza) na czele.

Kajetanowicz pojedzie z pierwszym numerem startowym, dwójka została zarezerwowana dla wicelidera Macieja Rzeźnika (Peugeot 207 S2000), a trójka dla Tomasza Kuchara (Peugeot 207 S2000), trzeciego w klasyfikacji mistrzostw Polski po dwóch rundach.

Start na trasach w rejonie Jeleniej Góry awizują wszyscy czołowi polscy kierowcy rajdowi. Zapowiada go także trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000), który w połowie maja wygrał Rajd Korsyki, 5. rundę mistrzostw Europy.

Bouffier od początku tegorocznego sezonu prezentuje wysoką formę, bardzo dobrze pojechał także w belgijskim Geko Ypres Rally, 6. rundzie ME, gdzie wygrał kilka odcinków specjalnych.

Trasa tegorocznego Karkonoskiego ma w sumie 544 km, w tym 170 km podzielonych na trzynaście odcinków specjalnych. Impreza rozpocznie się wieczorem w piątek 5 lipca na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze, tam też dwa dni później, w niedzielę 7 lipca, około godziny 16.40, pojawi się pierwsza, zwycięska załoga.

W ubiegłym roku Rajd Karkonoski wygrał Kajetanowicz prowadząc od startu do mety.