Puchar RolPeku-VII eliminacja!

Pierwsza eliminacja pucharu miała miejsce, 27 stycznia br. i zapoczątkowała cykl siedmiu runda wyścigów na Torze Szutrowym w Szczurowej. 16 września 2001, odbyła się ostatnia eliminacja tegoż pucharu, na nowo otwartej części toru o dł. 1,2 km. Gośćmi specjalnymi zaproszonymi na tą rundę zawodów, byli kierowcy startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Tomasz Czopik, Michał Bębenek i Marcin Opałka.

W zawodach wystartowało 57 kierowców, (w tym dwie kobiety), którzy zostali podzieleni na cztery klasy. W Pucharze Pań najlepsza okazała się Anna Dziurman, startująca Fiatem S.C. Sporting, drugi czas notowała Joanna Osika, Fiatem 126p. W klasie 126p. zwycięzcą został Kajetan Kajetanowicz. W kolejnej klasie N-2, Łukasz Zając, Fiatem CC Sportinag, a w kl. N-3 Tomasz Stec, samochodem Peugeot 106 Rally. W grupie najmocniejszych samochodów, najlepszy okazał się Jarosław Hebzda, Oplem Calibrą.

Ostatnia eliminacja była też okazją do wręczenia nagród, pucharów i dyplomów dla zwycięzców poszczególnych klas. I tak w Pucharze Pań pierwsze miejsce zajęła Anna Dziurman, w klasie 126p. Jarosław Osika, W klasie N-2, triumfował wspomniany już kierowca Łukasz Zając. Zwycięzca klasy N-3, został Krzysztof Babicz, Peugotem 205, a najmocniejszej klasy Andrzej Szepieniec, startujący samochodem Subaru Impreza. VII eliminacja Kręciołka była też okazją do wręczenia nagród dla laureatów Wakacyjnego Pucharu MadMaxa, którego zwycięzca został Rafał Kostecki.

W przerwie między biegami zaproszenie goście odpowiadali na pytania kibiców i rozdawali autografy, a dla odważnych organizatorzy przygotowali licytacje jazd na prawym fotelu z Tomaszem Czopikiem, w jego treningowym Mitsubishi Lancer, a cały dochód z jazd przekazany został na powodzian tutejszej gminy- chętnych nie brakowało! Organizator Pucharu Klub Moto Car 93, dziękuje wszystkim sponsorom zawodów, miedzy innymi ZPM RolPek, Auto MARCO, TOP Kar, MYTNIK, OMEK Sport, XXL-Sport Promoting, KRAK POŻ, Kawa MAG, ROSIEWSKI, MB tuning motorsport za ufundowanie nagród dla pierwszych trzech miejsc w każdej klasie, jak również Wójtowi Gminy Szczurowa z pomoc w organizacji zawodów. Kolejny puchar na Torze Szutrowym rusza z nastanie zimy

Dowiedz się więcej na temat: Fiat 126p | Puchar