Porsche Supercup na mecie. W 2014 r. kolejny Polak?

Jakub Giermaziak zajął piąte miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu Porsche Supercup.

Sobotnią rywalizację w Abu Zabi kierowca zespołu Verva Racing Team zakończył na trzecim miejscu, a w niedzielę w ostatnim wyścigu sezonu był szósty. Giermaziak wywalczył 105 punktów w dziewięciu eliminacjach i do zwycięzcy - Duńczyka Nickiego Thiima (Attempto Racing) - stracił 35.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został 26-letni Brytyjczyk Sean Edwards, który 15 października zginął tragicznie w wypadku w trakcie prywatnego treningu na australijskim torze Willowbank Raceway w Ipswich.

Na 11. miejscu sezon zakończył Robert Lukas z polskiego zespołu Foerch Racing, natomiast kolega Giermaziaka z teamu Patryk Szczerbiński - na 16. pozycji.

"Podsumowując sezon jestem bardzo zadowolony z czasów, jakie osiągałem w kwalifikacjach. Nigdy nie zająłem w +czasówkach+ gorszego niż czwarte miejsce, ale niestety nie zawsze przekładało się to na wyścig. Było wiele sytuacji, gdy zabrakło nam po prostu szczęścia" - powiedział Giermaziak, odnosząc się do sierpniowego wyścigu w Belgii, w którym w końcówce stracił prowadzenie z powodu problemów z samochodem.

Porsche Supercup to cykl wyścigów poprzedzających wybrane eliminacje Formuły 1. Prawdopodobnie w przyszłym sezonie do serii tej dołączy kolejny Polak, młody kierowca, który w 2013 roku odniósł kilka spektakularnych sukcesów.