Pole position dla Michaela Schumachera

Mistrz świata Niemiec Michael Schumacher wystartuje w niedzielnym wyścigu eliminacyjnym samochodowych mistrzostw świata Grand Prix Włoch na torze Monza z pole position.

Podczas sobotniego treningu kwalifikacyjnego Schumacher na "Ferrari" przejechał okrążenie w czasie 1.20,963 wyprzedzając Kolumbijczyka Juana Pablo Montoyę "Williams-BMW" o 0,051 s.

Niemiec Ralf Schumacher nie weźmie udziału w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza. Jego miejsce zajmie Hiszpan Marc Gene - poinformował w sobotę team Williams.

Jedenaście dni temu Ralf Schumacher miał wypadek podczas testów na torze Monza. Bolid niemieckiego kierowcy stanął w płomieniach w dojeździe do boksu, potem wypadł z toru na wirażu Lesmo, dwie minuty przed zakończenie jazd próbnych. Świadkowie twierdzili, że samochód został poważnie uszkodzony.

W piątek Ralf Schumacher zajął dziewiąte miejsce na pierwszym treningu przed GP Włoch, ale w niedzielę nie wystartuje. W klasyfikacji mistrzostw świata F1, na trzy wyścigi przed końcem sezonu 2003, Ralf zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego brata, Michaela traci 14 punktów. Zespół Williams wyprzedza team Ferrari w klasyfikacji konstruktorów o osiem punktów.

Marc Gene wraca na tory Formuł 1 po trzyletniej przerwie. Po raz ostatni wystąpił w październiku 2000 r w GP Malezji. Wyścigu w Sepang nie ukończył.

Więcej o kwalifikacjach przeczytasz w naszym specjalnym serwisie poświęconym sportom samochodowym. To TUTAJ