Polak na podium!

Podczas swojego pierwszego startu Skoda Octavia Cup Evo II ukończyła zmagania w sześciogodzinnym wyścigu pod nazwą Epilog na podium.

W skład załogi testującej w bojowych warunkach pucharową Octavię przygotowywaną pod kątem przyszłego sezonu wszedł Mateusz Lisowski, Mistrz Skoda Octavia Cup 2009. Zawodnik z Polski w sześciogodzinnym wyścigu wystartował razem z czołowymi zawodnikami z Czech, Petrem Fulinem i Alesem Jiraskiem.

W deszczowych kwalifikacjach polsko-czeska załoga zdobyła pole position wyprzedzając dwa bardzo szybkie Renault Clio. W wyścigu górą były jednak francuskie samochody, a Octavia Evo II, która jak się okazało dysponowała mocą ponad 240 KM, ukończyła sześciogodzinny bieg na trzecim miejscu w klasie i 14. w klasyfikacji generalnej.

Mateusz Lisowski: Samochód w nowej specyfikacji jest bardzo dobry, lepiej się trzyma nawierzchni, a większa moc daje dużo radości z jazdy. Walory Octavii było szczególnie widać w deszczowych warunkach podczas kwalifikacji, wtedy też pokonaliśmy kilka mocniejszych samochodów jak np. Chevroleta Corvettę, który potem wygrał cały wyścig. Myślę, że zawodnicy startujący tym autem w 2010 roku w SOC będą bardzo zadowoleni. Ja swoją zmianę miałem w nocy i choć nie mam doświadczenia w takiej jeździe, to notowałem bardzo dobre czasy. Przegraliśmy tylko z dwoma Clio, ale te przygotowywane są wyłącznie do wyścigów długodystansowych. Start Octavią zakończył mój sezon. Nie wystartuję jednak w finałowej rundzie SEAT Leon Supercopa, ale będę tam obecny w roli kibica. Dziękuję wszystkim swoim fanom za wsparcie w tym sezonie oraz dwóm najważniejszym dla mnie osobom w mojej wyścigowej karierze: mojemu tacie i Jiriemu Lipinie.

Dowiedz się więcej na temat: Skoda | podium | Skoda Octavia