Peugeoty najszybsze

Dider Auriol jadący Peugeotem 206 WRC zwyciężył w 37. Rallye Catalunya Costa Brava - czwartej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata. Dzięki tej wygranej Francuz awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej MŚ. A oto galeria zdjęć , z poprzedniej eliminacji RSMŚ Rajdu Portugalii.

Dider Auriol jadący Peugeotem 206 WRC zwyciężył w 37. Rallye Catalunya Costa Brava - czwartej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata. Dzięki tej wygranej Francuz awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej MŚ.

Drugą pozycję zajął jego rodak i kolega z fabrycznego teamu Gilles Panizzi, który stracił do triumfatora 23,2 sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się prowadzący, z 24 punktami, w klasyfikacji generalnej MŚ Tommi Makinen (Mitsubishi Lancer) - 1.01,4 straty do lidera. Czołową "6" uzupełnili: Freddy Loix (Mitsubishi Carisma GT) - strata 2.16,7, Carlos Sainz (Ford Focus WRC) - 2.35,7 oraz Francois Delecour (Ford Focus WRC) - strata 2.43,7.

Dla Auriola było to pierwsze zwycięstwo w RMŚ po 18 miesiącach przerwy. Ostatni raz Francuz wygrał imprezę rangi mistrzowskiej w 1999 - Rajd Chin. Jedyna polska załoga uczestnicząca w rajdzie - Paweł i Tomasz Dytko (Mitsubishi Lancer Evo VI, grupa N) zajęła 31. pozycję w klasyfikacji generalnej i 9. w grupie N (strata 37.40,9).

Spory pech spotkał w Katalonii załogę Citroena. Francuska marka po raz pierwszy wystartowała w eliminacji MŚ samochodami w specyfikacji WRC. Po pierwszym etapie, xsary Jesusa Purasa i Philippa Bugalskiego zajmowały dwa pierwsze miejsca. Ostatecznie jednak Puras nie ukończył rywalizacji, a Bugalski otrzymał 2-minutową karę i spadł na ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu.