Paul Walker z "Szybkich i wściekłych" zginął w Porsche GT

Poniedziałek, 2 grudnia 2013 (00:11)

Amerykański aktor Paul Walker, znany głównie z filmów "Szybcy i wściekli", zginął w sobotę o godz. 15.30 w wypadku drogowym na północ od Los Angeles. Miał 40 lat.

Zdjęcie

Fot. Jacson / Splash News/EAST NEWS /
Fot. Jacson / Splash News/EAST NEWS
/
Walker razem ze swym kolegą, Rogerem Rodasem, właścicielem salonu sportowych samochodów w kalifornijskiej miejscowości Valencia jechał czerwonym Porsche Carrera GT z 2005 roku (silnik V10, pojemność 5,7 l. moc 610 KM, prędkość maksymalna 330 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h 3,9 sek.).

Zdjęcie

Fot. Jacson / Splash News/EAST NEWS /
Fot. Jacson / Splash News/EAST NEWS
/
W miejscowości Santa Clarita pędzący z dużą prędkością samochód wypadł z drogi, uderzył w drzewo i w słup oświetleniowy, a następnie eksplodował i stanął w płomieniach. Na powalonym słupie był znak z ograniczeniem prędkości do 45 mil na godzinę (około 73 km/godz).

Reklama

Zdjęcie

Fot. Jacson / Splash News/EAST NEWS /
Fot. Jacson / Splash News/EAST NEWS
/
Agent aktora poinformował na Facebooku, że Walker i jego kolega zginęli na miejscu. Powiedział także, że aktor nie kierował samochodem, lecz był pasażerem, choć do tej pory policja z Los Angeles tego nie potwierdziła. Świadkowie wypadku próbowali ugasić płomienie gaśnicami samochodowymi. Niestety bezskutecznie.

Reklama

Zdjęcie

Porsche  Carrera GT na chwilę przed wypadkiem... /
Porsche Carrera GT na chwilę przed wypadkiem...
/

Paul Walker nie żyje. Zginął w Porsche Carrera GT

liczba zdjęć: 18
Zastępca szeryfa Los Angeles County, Peter Gomez powiedział, że policjanci starają się zbadać, jak szybko jechał samochód i co spowodowało, że jego kierowca stracił kontrolę nad pojazdem.

Aktor był gościem na wystawie samochodowej w Santa Clarita, na której zbierano pieniądze na pomoc dla ofiar niedawnego tajfunu na Filipinach.

Paul Walker zyskał ogromną popularność w USA i na całym świecie przede wszystkim dzięki roli młodego policjanta Briana O'Connora w serii filmów "Szybcy i wściekli" o gangach organizujących samochodowe wyścigi uliczne.

Zdjęcie

Fot. Paul Marks/Broadimage/EAST NEWS /
Fot. Paul Marks/Broadimage/EAST NEWS
/
Aktor we wrześniu br. rozpoczął zdjęcia do siódmej części tego filmu. Wytwórnia Universal Pictures jeszcze nie zdecydowała co zrobi ze zdjęciami, które zostały już nakręcone. Film do kin miał trafić w lipcu przyszłego roku.

WIĘCEJ W SERWISIE FILM.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości

INTERIA.PL/PAP
POLECANE zwiń