MP w trialu motocyklowym: Błażusiak po raz 5.

W sobotę i niedzielę 11 i 12 października Tadeusz Błażusiak z Krakowa (team Kegel-Błażusiak, Automobilklub Krakowski, motocykl Gas Gas) wygrał dwie ostatnie eliminacje mistrzostw Polski w trialu motocyklowym w Szklarskiej Porębie (tzw. 55. Międzynarodowy Rajd Sudecki).

Błażusiak zdobył po raz 5. z rzędu tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej. Tadeusz jest niepokonany na polskich trasach od roku 1999.

Tadeusz Błażusiak po startach w Szklarskiej Porębie: - Zawody były, jak na polskie warunki, trudne. Rywalizowaliśmy na skałach porośniętych mchem, część odcinków specjalnych usytuowano w potoku i błotnistym terenie leśnym. Jestem szczęśliwy ze zdobycia tytułu mistrzowskiego. W tym roku wywalczyłem także wicemistrzostwo świata juniorów, wicemistrzostwo Europy seniorów, zostałem mistrzem Niemiec w trialu halowym. To był doskonały sezon. W przyszłym roku planuję starty w mistrzostwach świata seniorów.

W sobotę Tadeusz miał 24 punkty karne, w niedzielę tylko 2 pkt. Najgroźniejszy rywal Polska - mistrz Czech Pavel Balas miał w sobotę wypadek i z urazem głowy został odwieziony do szpitala. Kontuzja nie okazała się poważna, jednak zawodnik nie wystartował w niedzielnych zawodach. Tadeusz jako jedyny przejechał całe zawody w najsilniejszej gr. A (drugim startującym w tej kategorii był Balas).

Wyniki, sobota: 1. Tadeusz Błażusiak, 2. Rafał Luberda (AMK Nowy Targ, gr. B), 3. Jacek Olech (Świecie, gr. B); niedziela: 1. Tadeusz Błażusiak, 2. Rafał Luberda, 3. Sebastian Cyrwus (AMK Nowy Targ).

Klasyfikacja generalna mistrzostw Polski po 10 eliminacjach: 1. Błażusiak 160 pkt, 2. Luberda 136 pkt, 3. Cyrwus 134 pkt.