Loeb po raz 50.

Pięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał w niedzielę Rajd Cypru, trzecią tegoroczną eliminację samochodowych MŚ.

To 50. w karierze zwycięstwo francuskiego kierowcy. Michał Kościuszko (Suzuki Swift S1600) ukończył rywalizację na 17. pozycji.

Loeb wyprzedził drugiego w imprezie Fina Mikko Hirvonena (Ford Focus WRC) o 27,2 s. Na trzecie miejsce w niedzielę przesunął się Norweg Petter Solberg (Citroen Xsara) - 1.49,9, który pokonał Hiszpana Daniego Sordo (Citroen C4 WRC) - 2.26,3.

Jako 17. załoga w klasyfikacji generalnej Rajdu Cypru do mety dojechali Michał Kościuszko z pilotem Maciejem Szczepaniakiem. Do Loeba stracili 31.56,1.

Z pewnością jest to dla nas udany początek mistrzostw, to było dobre 'przetarcie' przed kolejnymi startami. Pozostaje oczywiście niedosyt, bo pierwszego dnia rajdu, na afaltowej trasie, mieliśmy pecha i straciliśmy sporo czasu. W sobotę i niedzielę, na szutrowych odcinkach pojechaliśmy dużo szybciej i dzięki temu wygraliśmy siedem z czternastu oesów cypryjskiej imprezy - powiedział Michał Kościuszko tuż po swoim pierwszym tegorocznym starcie. Nasz plan na ten sezon to walka o tytuł mistrzowski w klasyfikacji juniorów. Będziemy ciężko pracować, żeby osiągnąć ten cel - dodał.

W JWRC zwyciężył Czech Martin Prokop, zajmując 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kościuszko stracił 1 min. i 36,8 s. do rywala. Trzeci junior uczestniczący w Rajdzie Cypru, Niemiec Aaron Burkart zajął 21. miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą 19 min. i 48,9 s. do Czecha.